Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

presian avatar presian 223 Точки

Задачи от Лаб - имаше ли грешки в задачите и примерните отговори, и съответно в джъджа?

На задача 6 както и да го въртя в категория .Net имам някакъв отговор, а в примерния отговор има Null, аз ли съм в грешка или има разлика в базата!

Тагове:
3
Databases Basics
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Мисля, че на пета задача имаше значение с коя версия на MS SQL си - на 2012 версия не изкарваше правилен резултат в Джъджа. Мисля, че това беше пета задача, не съм сигурен, но май беше тя.
Имаше и други грешки по условието, но те се оправяха на момента, така че би трябвало да си изтеглил днес най-обновената версия.

1
26/02/2015 11:44:11
presian avatar presian 223 Точки

Да и с пета имам проблем, но там реших че може аз да не съм разбрал добре условието. А на 6 съм сигурен, че не може да изкара Null, както е в примерния изход. Мерси пак ще изтегля всичко да видим дали има разлика мерси!

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Екипът ще каже дали са качили финалната и оправена версия на LAB заданието с правилната база и без грешки по условията. Аз просто предполагам, че са го направили вече. Така че ако искаш изчакай потвърждение от екипа, че това са финалните условия. Остави ги тия две задачи сега, цъкай останалите... :)

0
presian avatar presian 223 Точки

Май така ще стане. че за две заявки убих един час! Няма промяна в комплекта условие + база! Надявам се да има скоро някакъв отговор от екипа! laughing

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Защо в LAB-а няма задача за упражнение върху mySQL база данни?

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Понеже в лекцията за инсталиране на SQL Server Владо Г. каза, че ако имаме версия 2012 ще е ОК за курса бих искал да знам дали на изпита не се планира някаква такава гадост, каквато се е случила с 5та задача от лаба.

И ДАЛИ ТРЯБВА НА ВСЯКА ЦЕНА ДА ИНСТАЛИРАМЕ SQL SERVER 2014?

0
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Гадостите на лаба, които видяхме ще се постараем въобще да ги няма на изпита.

3
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Както и Борис Христов беше споменал в лекциите, във версия 2014 на SQL Server Майкрософт са пренаписали енджина(или каквото беше там) и сега execution plan-овете понякога са различни с тези от версия 2012.

В случая с 5-та задача сортирането просто го прави на някакъв случаен принцип(е, едва ли е случаен, но идеята е, че не се сортират по еднакъв начин колоните, за които не е зададено сортиране) и затова се получават разликите. Никой не иска умишлено да вмъква такива задачи на изпита, но едва ли някой може да обещае, че няма да се случи пак нещо такова.

Иначе по време на лаба се откриха доста грешчици в задачите. Надявам се на самия изпит наистина да няма вдигане на адреналина по подобен начин :).

1
26/02/2015 15:56:01
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Ще направим всичко възможно независимо от версията на SQL Server, резултатите от заявките да са уникални.

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Повечето грешки в задачите от LAB-а си бяха от бързане, докато са били изготвяни! Някой грешки си бяха от чисто копи-пейст бързане (имана на колони примерно)... Но това вчера си беше LAB - един вид репетиция преди изпита... Просто за самия изпит вече трябва да не се бърза! Като се прегледа всичко внимателно и се изтества, не би трябвало абсолютно никакви проблеми да има :)

0
26/02/2015 16:11:54
presian avatar presian 223 Точки

Някой може ли да ми обясни членоразделно условието на десета задача! Половин час го чета и не мога да схвана какво се иска! Последното умозаключение до което стигнах, е че се искат явните отговорите от първия и последния месец на последната година в която има отговори тоест считано от последния отговор в базата (година назад) - това ли се иска?

Има някакви обяви в цялата работа?

Моля някой който е рабрал какво се иска да даде едно рамо с разкодиране на условието?

1
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Здрасти, Пресияне,

На 10 задача, разкодирано условието е:

Намерете всички отговори, които са:

1) СКРИТИ (isHidden = '1') <- тук е грешно условието

2) Които са през последната година, в която има скрити отговори (а не една година назад, демек ако последният отговор е от януари, само от януари)

3) От тези, които са през последната година, намерете отговорите, които са в в най-ранния и месец и най-късния, т.е. ако последната година е 2015 (която е), а в нея има отговори през януари до март(примерно), трябва да вземем  януари и март.

Има 3 отговора, решението ми е (ако ти е нужно) тук.
Поздрави,
Косьо

 

3
26/02/2015 17:06:25
presian avatar presian 223 Точки

Мерси Косьо, сега ще се пробвам!

Само последен випрос и във втората стъпка ли се визира календарна година или период година!

 

Имам един апел към екипа на СофтУни - На изпита направете условията по-ясни!!!

6
26/02/2015 17:08:17
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Да, аз редактирах, защото се зачетох детайлно във въпроса ти :)

ЕДИТ: Относно условията, и аз ще се присъединя към теб.

Мен това, което ме 'притеснява' е, че вчера, по време на лаба, за 5 минути 10 души се обадиха, че 1-ва задача е с грешно условие (трябва да е възходящ, а не низходящ ред), но сега, почти 24 часа по-късно, никой не е намерил време да го оправи в текста, както и вероятно другите работи.

Стискам палци на ниво 2, такива неща, които се оправят за 2 минути, да са готови до май-юни. 

Сега проверих, бях докладвал грешки в презентация преди 4 месеца някъде, ама още е там :) 
За какво ли е това бутонче, като няма човек, който да гледа от време на време какво се пише.
Баш толкова да са заети всички - съмнява ме :)

Явно за ниво 1 ще се оправи.

3
26/02/2015 17:26:16
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Леко update-нах условието. Разкарал съм разни грешки, като съм гледал да не правя промени по тестовете и по базата, за да не се променят точките на хората, които са били на лаб.

Качих и авторски решения, които при вас е възможно да не тръгват напълно, заради не напълно уникални резултати в следствие на order-а. Важно е да си упражните писането на заявки.

Ако намерете проблеми в условието, решенията или базата, ще се радвам да кажете, за да можем да ги оправим за следващия път.

3
26/02/2015 17:50:37
wartus avatar wartus 152 Точки

Аз искам да попитам мога ли някъде да намеря решенията от ЛАБ-а и по конкретно 13-та и 14-та задача ?

0
presian avatar presian 223 Точки

Тук има работеща 14 и почти ама не съвсем 13, положението е същото и с 5 и 9 останалите са ОК

 

P.S. Вече всичко работи без 5!

3
27/02/2015 10:02:00
Anita avatar Anita 360 Точки

Тук  в Lab вече е качено авторското решение от Lab-a.

1
presian avatar presian 223 Точки

За съжаление обаче пета задачка не дава желаните точки и с него ;) 

Може ли някой който има изкарани точки по време на лаба или след това на тази 5 задачка да си даде заявката и резултата да ги сравня, че не виждам къде греша (версията ми е 2014 т.е. не трябва това да е проблема)!

2
27/02/2015 08:35:32
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.