Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DobromirPP avatar DobromirPP 0 Точки

Програмистите Детективи ли са?

Здравейте!

В момента не се побирам в кожата си... Току-що се върнах от едно несъстояло се интервю и все пак си мисля, че "повредата НЕ е в моя телевизор".


Преди повече от седмица кандидатствах за програмист с опит над 3 г. През това време разгледах над 200 обяви за работа.

Вчера едно девойче ми се обади и каза: Кандидатствали сте при нас за тази и тази длъжност. Ние сме еди-коя фирма и искаме да се срещнем с вас.

Ок! Ноу проблемс! Казаха ми адреса и часа на срещата. Веднага след телефонния разговор си отварям архива и започнах да търся обявата по която съм подал документи.

Първата ми изненада дойде, че името на фирмата е друго. После не са си оставили абсолютно никакъв контакт-адрес. Пълен фантом... 10 минути ги търсих с Гугъл и накрая НИЩО.

Втората изненада дойде, че когато отидох на адреса, не успях да ги намеря. 15 минути обикалях адреса и даже питах 3 души и никой не знаеше за фирмата. Сега се чудя - аз трябва ли да съм детектив за да ги търся под дърво и камък? Аз ли трябва ли да съм журналист за да им вадя думите от устата им за да получа тази "конфиденциална" информация, която ми е нужна за да ги открия?

Какъв е проблемът, когато си даваш адреса той да е 100% актуален и пълен? Какъв е проблемът, ако твърдиш, че си коректен и лоялен работодател да си посочиш поне фирмения уеб-сайт и там отново да има пълни данни за контакт с теб?...

Повредата в моя телевизор ли е? Или такива работодатели трябва да се отсвирват без да ти мигне окото?

0
Общи приказки 10/03/2015 13:20:58
Roumen avatar Roumen 127 Точки

Има такива фирми, които нарочно не си дават реалните адреси на офисите, ако има посочен официален адрес е някакво "прокси", счетоводител, адвокат, фиктивен офис, апартамент на някой роднина или нещо подобно, но не и реалния адрес където се работи. С такива "фирми" по-добре да не се занимаваш, тази практика означава че на 100% нещо не им е чиста работата. Ако фирмата няма страница с адрес за контакти с линк към карта или ако адреса е в жилищна сграда, направо ги забрави.

Иначе на едно интервю преди няколко години шашнах хората като им издирих тайния офис, който липсваше на картите и за който ме предупредиха, че нямало как да го намеря сам.. ами намерих го въпреки всичко. cool

1
10/03/2015 17:00:32
DobromirPP avatar DobromirPP 0 Точки

Така е. Съгласен съм.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.