Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

[Lab] C#Basics - 15 март 2015 - Задачи и решения

Здравейте!

Качил съм моите решения от днескашния лаб. Ако някой нещо не е разбрал как се прави. И ако някой не разбере нещо по кода да пита, ще се опитам да му обясня.

 Линк към Judge-a с условията

Pr01Beers.cs

Pr02FunWithMatrices.cs

Pr03ByteParty.cs

Pr04Tetris.cs

 

Даже сега виждам, че трета задача съм си оставил закоментирани трите формули за побитови операции. Тези три формули си ги запишете някъде и на изпита да си ги гледате. Реално с тях се решава почти всяка побитова задача.

Тагове:
5
Programming Basics 15/03/2015 23:41:56
GalyaGeorgieva avatar GalyaGeorgieva 88 Точки

А къде можем да видим текста на заданията?

За тези, които не сме присъствено. Да се ориентираме какво правите в ЛАБ-овете :)

 

упс... намерих го в GiTHub -а

 

0
15/03/2015 23:14:22
GGzzZZzz avatar GGzzZZzz 6 Точки

Здравейте,

Понеже се наложи да си тръгна по-рано от Lab-a (C# Basic - 15.03.2015) ,искам да попитам дали е нужно да се сменя начина по,който компютърът принтира резултатите.Защото моя ги приема или чете с "," и ги печата с "," , гледам,че в примерите отговорите са с "." .Благодаря предварително.

0
16/03/2015 13:05:53
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

При float, double, decimal числа, дати и т.н. формата (дали ще е точка, запетайка, тире, наклонена черта ...) зависи от регионалните настройки на компютъра, на който се пуска кода. Нагледно - моята машина на нагласена на US-EN(май така беше) и ще ми показва 10.4 , ако на някой друг на на EU-BG(май така беше българският) ще му излиза 10,4. Ето малко по темата - https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff647353.aspx не знам колко е релевантно. Като цяло джъджа трябва да е нагласен да работи на US-EN, т.е. дори при теб да е със "," - там трябва да е с "." . Имаше и нещо CultureInfo.InvariantCulture ама не помня как точно е синтаксиса.

1
16/03/2015 13:16:39
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

При float, double, decimal числа, дати и т.н. формата (дали ще е точка, запетайка, тире, наклонена черта ...) зависи от регионалните настройки на компютъра, на който се пуска кода. Нагледно - моята машина на нагласена на US-EN(май така беше) и ще ми показва 10.4 , ако на някой друг на на EU-BG(май така беше българският) ще му излиза 10,4 .  Ето малко по темата - <a href="https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff647353.aspx">https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff647353.aspx</a> не знам колко е релевантно. Като цяло джъджа трябва да е нагласен да работи на US-EN, т.е. дори при теб да е със "," - там трябва да е с "." . Имаше и нещо CultureInfo.InvariantCulture ама не помня как точно е синтаксиса.

1
16/03/2015 13:14:57
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.