Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kvmladenov avatar kvmladenov 24 Точки

Моля за обяснение.. не разбирам начина на оценяване.

Привет хора!

Моля за малко помощ, имаме резултатите вече от изпита за HTML & CSS, там са дадени точки и коментари към оценките.. супер! Но може ли да ми споделите колко е общия брой точки, тези точки всъщност каква оценка са... Къде мога да видя имам ли право да си взема сертификат при това положение.. Нищо не разбирам. Някой колега ако има възможност да обясни, съжалявам за може би тъпия въпрос но гледах другите теми никъде не се споменава точния начин за оценяване, да го наречем ОБЩИЯ. Благодаря предварително! :)

Тагове:
1
Web Fundamentals - HTML5
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

На мен също не ми е много ясна схемата... имам 398т. на задачите от изпита, а общият ми резултат е 87.6т. Формата ми на обучение е онлайн и доколкото разбрах се вземат само резултатите от изпита, въпреки че и всички домашни са ми направени и съм проверил съответно поне по 3. В крайна сметка съм доволен от резултата и оценката де, но все още не мога да схвана много добре схемата за оценяване.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Единствената разлика между двете форми на обучение е, че на онлайн студентите не им се отчитат присъствия. Останалите компоненти влияят на крайната оценка - предаване на домашни, оценяване на домашни, екипен проект, изпит.

Максимумът точки е 110. От тях 10 са бонус, явно не са ти дали такъв, значи отиваш на 100. 10 са от екипен проект - ако не си участвал в такъв (явно) - стават 90. Оттам нататък 2-те точки загубени на изпита и евентуално някои по-слабо оценени домашни спокойно могат да обясят другите 2.4 точки.

1
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

мерси за отговора, горе-долу ми се изясниха нещата... макар, че не ми се струва много честно това с екипния проект и бонуса, но това си е мое мнение... като цяло съм доволен от курса :) 

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Бонуса си е бонус, той не се отчита при определянето на какъв брой точки каква оценка да отговаря, а влияе основно върху класирането, което не е особено важно. Евентуално за човек с по-малко точки бонуса може да му повиши резултата.

Екипния проект е важен елемент от обучението, не виждам кое е нечестното. Да не се отчита факта, че някои хора са се счупили да пишат заедно код 1 седмица ще е по-нечестно, или пък да махнем изобщо проектите, на които се научава много.

2
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

Нечестното в случая ми се струва, че онлайн няма как да участвам в екипен проект, което значи -10 точки още от начало. Или аз съм останал с такова впечетление? По никакъв начин не искам да мрънкам и критикувам, пак казвам, доволен съм от курса и резултата ми, просто ми е тъпо, че съм направил всички домашни, проверил съм минимум по 3 и съм дал всичко от себе си на изпита (398 от 400 възможни), а имам 87 точки от 100. Какво повече трябваше да направя?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Не знам защо си останал с впечатление, че не може да участваш в екипен проект. На всички се дава такава възможност и в началото на курса всеки има право да избере дали иска или не иска да участва. 

С тези точки каква оценка имаш? Би трябвало да е около 5.50

1
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

Значи по някаква причина аз не съм разбрал за екипния проект и вината е в мен. Ясно ми е всичко вече, мерси. 6 ми е оценката и имам някакво "Място: 1", което се съмнявам да значи, че съм с най-добрия резултат от изпита...?

-1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Мисля, че отделно се смятат класиранията за онлайн и за присъствените студенти. Място 1 значи, че от онлайн студентите ти си с най-висок резултат за курса; хората, които са правили екипни проекти явно са с по-слаби резултати на изпита.

1
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

Значи си чакам златния медал и химна хаха шегувам се, мерси за изчерпателните отговори, ще са ми от полза за следващи курсове :)

 

0
MariaNankova avatar MariaNankova 0 Точки

При мен ситуацията е подобна. 397 точки от изпита и краен резултат 84.4 точки. След като попитах дали при онлайн обучаващите се екипният проект се взима под внимание, получих отрицателен отговор. Предадени са всички домашни, смея да кажа добре написани. Доволна съм от курса, но не разбирам начина на сформиране на крайна оценка. 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Критериите за оценяване се дават още в първата лекция, това го копирам от презентацията, която е качена за курса:

  • Exam – 80%
  • Homework + evaluation – 5% + 5%
  • Team work: 10%
  • Bonuses: up to 10%
    • Presence in class
    • Assistant bonuses
    • Forum bonuses
    • Others

Екипните проекти винаги са се взимали под внимание и винаги са били 10%. Погледнах да не би да е имало нещо по-различно при вас, но няма промени. По всичко изглежда, че нещо в комуникацията е куцало, щом толкова хора са останали с грешна информация.

2
olebg avatar olebg 2 Точки

И аз по абсолютно никакъв начин не разбрах, че и ние от онлайн формата можем да имаме екипни проекти, защото се чудех как трябва да се организира, като сме онлайн, не съм чул да се обяснява по лекциите, или пък да е написано някъде. Къде си гледате оценките, аз гледам тук https://softuni.bg/trainings/1085/web-fundamentals-feb-2015-specialized най-долу и все още пише че няма оценяване?

0
22/03/2015 13:51:12
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

Влизаш в профила си, отиваш на "записани обучения" и след това на "FastTracks курсове".

0
olebg avatar olebg 2 Точки

Благодаря много видях си оценката, и коментарите и до колкото разбирам от тук като имам 4.8 нямам право на сертификат? Малко глупаво ми се вижда това, при положение че това си е 5-ца....

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.