Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Сертификати от Софт Уни

Здравейте. Разгледах страницата за сертификатите и там пише ето това: Софтуерният университет издава грамота на всеки свой студент, след успешно завършване на единичен курс от учебния план, както и сертификат за завършване на ниво.

Сертификат за професия се издава след успешно покриването на поредица от курсове от учебния план, с определени резултати.

 

Каква е разликата между грамота, сертификат за завършване на ниво и сертификат за професия ? Какви трябва да са тези резултати за серификата за професия ? И ако не успеем да вземем такъв сертификат какво се случва ? Също и след кое ниво мога да започна да си търся работа по специалноста, Front-end-developer например ?

 

Едит: Какво означава, че 10 % от учениците успяват да завършат (нещо такова бях чул за някакви 10 %) ?

0
Въпроси за SoftUni 25/06/2015 09:38:00
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Грамота, сертификат - едно и също са. 

Сертификат за курс получаваш при завършен курс с оценка 5.00+. Сертификат за ниво получаваш при успешно взети всички курсове от нивото и средна оценка за нивото 5.00+

Сертификат за професия взимаш при взети определен набор от курсове, които може да видиш в същата страница: https://softuni.bg/professions

required значи, че трябва успешно да си взел дадения курс (т.е. да не са те скъсали), excellence значи, че трябва да си го взел с 5.00, optional - че може и да не си го взел. Цъкаш на съответната професия и отдолу може да видиш разбивката на изискванията. Повечето като гледам искат да си минал поне ниво 3.

Работа може винаги да почнеш да си търсиш, дали ще те вземат е друг въпрос. Ако не успееш да вземеш сертификат може да се явяваш на поправки, за да си повишиш резултатите от някои курсове; за работодателя едва ли е критично важно да имаш сертификат по еди-какво си.

Рано е да се каже какъв процент от студентите завършват.

7
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Благодаря ти за отговора. Значи при по-ниска оценка се остава без сертификат, но след това пък може да има поправка. А това за 10 % не съм сигурен дали беше, че толкова завършват. Знам, че имаше нещо с 10 % от студентите, но не се сещам точно какво.

0
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

Най-вероятно си чул това:

"10% от най-добрите студенти в присъствена форма на обучение ще бъдат освободени от таксата за обучение за предстоящото ниво, получавайки стипендия за отличен успех."

Повече информация на:

https://softuni.bg/plans

 

2
22/03/2015 20:31:43
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

За професиите, изискваната оценка excellence, не е ли оценка над 5.50, тоест отличен?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Не съм сигурен за това, може и 5.50 да се иска.

2
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Ясно. Понеже бях попитал един от лекторите и той ми каза, че excellence е оценка от 5.50 нагоре.

0
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

В email от СофтУни за поправителна сесия Ниво 1 най-отдоло пише:

"Принципно ако останете само с един невзет изпит, можете да продължите в ниво 2 и да се стремите да си взимате изпитите за професията, която ви интересува (Required = изпитът трябва да е “Взет”; Excellence = изпитът трябва да е взет с оценка над 5,00)"

3
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Не бих искал никой да заблудя или объркам.

Просто така бяха ми казали на мен. Може и да не са разбрали правилно въпроса ми.

Щом го пише в имейла, значи може би това е изискването за excellence, оценката да бъде над 5,00.

0
22/03/2015 23:03:33
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Благодаря ви за отговорите.


БОГ да благослови всички ви.

0
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравей,

не се притеснявай ако не успееш да изкараш 5.00 или по-висока и да вземеш сертификат. В края на всеки модул има поправителна сесия, на която можеш да се явиш и да повишиш оценката си. 

Относно тези 10% си разбрал малко грешно информацията - става дума за една част от студентите ни, които получават ступендии (т.е. се обучават безплатно в присъствена форма в съответния модул).

0
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Посети тази страница. Има 4 сертификата за професии. За всеки един от тях трябва да покриваш определени изисквания. За всеки курс трябва да си изкарал определен курс, с определена оценка (5.00), да бъде само преминат (няма значение с каква оценка - от 3.00 нагоре) или да бъде изкаран по твояе желае (т.е. курсът не е задължителен).

0
25/06/2015 12:01:57
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.