Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

micev avatar micev 59 Точки

Дата на изпита по Database Application?

Видях, че дата на изпита в учебния график е променена от 28.03 на 29.03.


Някой ще ми обясни ли какво се случва тук 5 дни преди изпита и как така с лека рака се променя нещо толкова важно, без да се съобщи на студентите?

Тагове:
13
Databases Basics
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Абе, че не е приятно да се променя дата на изпита, не е приятно, така е. Но не мога да разбера, наистина ли е ЧАК такъв проблем? Все пак говорим за изпит вместо в събота, това да е на следващия неработен ден - неделя.

Виждам, че всички искат датите да са ясни ако може 10 години предварително и да са бетон, че да си направите планове за всичко, ама пичове, рано или късно ще научите, че дългосрочните прогнози винаги са неточни! То и прогноза за времето дават за един месец напред, ама понякога не могат да познаят следобяда дали ще вали или не. Какво искате да се направи, когато има нови обстоятелства и ситуацията е променена? Толкова ли няма разбиране и влизане в положението? Аз затова винаги мразя да ми задават въпрос кога ще направя еди какво си(или нещо подобно). Дадеш някаква дата, стане нещо непредвидено и после всички ти наруват на главата как не си си изпълнил обещанието и колко си бил несериозен. Всеки мисли за себе си и никой не си дава сметка за обстоятелствата.

В случая разбирам всички колеги, които работят почивните дни и са направили някакви размествания, за да могат да дойдат на изпита, но при всички останали такава реакция ми се вижда леко несериозна. Разбрали сте се примерно с Пешо да излезнете да пиете от 3 следобяд в неделя и сега изпитът ви пречи.

Приоритизирайте си задачите за деня и ако имате по-важни лични ангажименти ОК, дава ви се възможност да го направите на другата дата изпита без пари. Неприятна е ситуацията, но това е положението. Никой не мести датата за да прецака останалите.

3
24/03/2015 18:10:41
hedwin avatar hedwin 8 Точки

Колега, първо радвам се, че има по-широко скроени като теб, но в крайна сметка (без да изпадам в подробности) приеми, че има хора като мен, които работят и идват там повече за да си сверяват часовника, отколкото да учат. Също така, по-важно мисля е да се отбележи причината за промяната, а имено факта, че това е изцяло с комерсиална цел. Нека се замислим малко, в крайна сметка защо не изместиха 0-во ниво? И примера ти е неуместен. Плюс, не всички са от София. Дори само факта, че няма да ходя в неделя ми бърка плановете. Едни са си купили билет, трети друго. Не мисля, че някой ще си прави труда да пише тук, само защото има среща с Пешо в три в неделя. Истината е, че аз съм Пешо и имам среща в 3 в неделя на кафе, с тази подробност, че е в Пловдив и е от бизнес характер.

2
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Добре, Пешо, един въпрос. Никога ли не са ти изниквали неочаквани неща, които да променят бизнес плановете ти?

Никога ли ти самият не си отлагал насрочени от теб неща, заради някаква появила се изневиделица причина? Никога? Винаги всичко е точно така, както си го планирал?

Пък и аз казах, разбирам всички, които работят, но останалите... повечето според мен не са прави. Тези, които работят, би трябвало много добре да знаят, че винаги има опасност да изникнат неочаквани неща.

И ще попитам и всички останали студенти, участвали в отборни проекти тук, в СофтУни. Винаги ли сте си изпълнявали ангажиментите си, поети пред отбора? Нали всички се дразнят, когато друг променя ангажименти спрямо тях, ама иначе когато те променят поети от тях ангажименти или не си изпълнят задачите, всичко е по независещи от тях причини и те винаги много се извиняват.

П.П.

Причината дали да преместят нас или 0-вото ниво може да е доста комплексна. Може например Наков да иска да води откриването, пък той не обича да работи в неделя, а може и за неделя да се е разбрал да пие кафе с Гошо и затова да иска да си води курса в неделя. Може да има и други знайни и незнайни причини, факт е, че не ги знаем, защото не работим в СофтУни. Знаем причината защо се мести дата. Прави се, защото няма място за всички в събота. А дали е с комерсиална цел или не, е само твое предположение. Може и да си прав, може и да не си.

В крайна сметка някой е трябвало да бъде преместен, това сме ние. Решението със сигурност не е взето на случаен принцип или след теглене на чоп. И в двата случая недоволните пискат и питат защо не са преместили другите.

1
24/03/2015 19:37:07
hedwin avatar hedwin 8 Точки

Виж, разбирам те напълно. Но когато ангажираш толкова хора, от порядъка на 100-150 човека, 5 дена по-рано не е момента, в който решаваш че не ти се работи в неделя(както предложи за вариант). Още повече, в моя случай, че имено заради изпита изместих срещата си веднъж от събота на неделя, а повярвай ми, изпита далеч не ми е толкова важен. Ами какво правим, ако утре променим датата още веднъж? Дори, някакси не стана ясно, че има промяна, за което благодаря на micev , защото имейла си беше стандартния и съвсем случайно разбрах, че датата е друга. За това става въпрос.

3
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

И аз те разбирам, но не смятам, че ти ме разбираш :). СофтУни не местят датата самоцелно, принудени са от обстоятелствата. Както са поели пред нас ангажимент, че датата за изпита ще е събота, така са поели пред много хора ангажимент, че ще има там каквото ще има и за нулевото ниво пак на тази дата.

Ето, ти смяташ, че е трябвало да преместят тях, а не нас. Сигурен съм, че някой от нулевото ниво би сметнал, същото, ама с обратен знак. Как реши, че ние сме по-правите? Повече сме от нулевото ниво ли, или сме по-важни?

Ти, като работещ човек, би трябвало много добре да знаеш как стават нещата. Прави се някакъв план, изготвят се някакви проекти как трябва да се получат предполагаемо нещата на база на някакви допускания спрямо минали периоди и т.н. и така, почва се да се действа. Моята практика обаче показва, че на практика никога нищо не се случва така, както е планирано.

И какво да правим сега, кой е виновен? Хората, които са се записали, щото са се записали, или СофтУни, които са дали някаква дата, щото досега не са се записвали по толкова хора?

Или друг пример от вчера, че и от миналата седмица. Трябваше да имаме лекция за свързване на базата с PHP, ама Марио Пешев бил зает и нямаме. Са кой е виновен, СофтУни, че не са ни дали лекцията, която са ни обещали да имаме, Марио Пешев ли, щото е трябвало да води лекцията, а не я водил или причината поради която Марио Пешев му се е наложило да отложи лекцията?

Разбирам неудобството, което създава тази промяна, но определено не разбирам отношението.

П.П.
Не знам на теб какъв мейл са пратили, но в моя пишеше за промяната на изпитната дата.

3
24/03/2015 20:54:16
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Марио няма нищо общо с лекция от курсовете от ниво 3. Дори не сме говорили с него. Не е хубаво да го споменаваме така.

По начало лекция за него ден не беше предвидена. Аз исках да поканя някой лектор, да говори за PHP ORM, но не можахме да намерим. Не е имало планове за тази лекция по начало. 

Ако беше се състояла щеше да бъде бонус.

Не е хубаво да споменаваме така хората, все едно са обещали нещо и не са го направили

5
24/03/2015 23:49:53
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Ами съжалявам, че внесох ненужен смут с невярно твърдение,  но така чух в понеделник по време на защитите на екипните проекти, когато беше казано, че лекцията същата вечер няма да се състои и беше споменато, че е трябвало да бъде водена от Марио Пешев, не съм си го измислил. 

Не съм задълбавал да проверявам до колко това е приствало в предварителната програма и т.н., все пак не съм чак толкова пунктуален(широко скроен, както казва Пешо :)). Моя грешка.

П.П.

Имате бъг във форума. 

0
25/03/2015 10:15:57
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.