Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mincho.spasov91 avatar mincho.spasov91 9 Точки

[Technical Issue] Digital Marketing &SEO - Работа върху чужд сайт (не собствен) - сигурност

Добър ден,

Имам приятел който разполага с онлай магазин и ако го попитам може да ми предостави частични права. Въпроса ми е какво, ще се изисква от нас като свобода в действията, защото се опасявам да не направя нещо което, ще повреди на сайта, като се има в предвид, че доста добре върви до момента. Мисълта ми е достъп  до Web Master Tools, Google Analitycs, Аdwords - достатъчен ли, ще ми е ? (ограничени права)

Благодаря Ви предварително.

2
Digital Marketing & SEO 30/03/2015 10:15:21
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

Google Analytics, Google Webmaster Tools ще са ти достатъчни в повечето случаи.

В края на курса ти ще имаш един куп препоръки, които да покажеш на приятеля:

  • промени по структурата
  • промени в мета данните и контента
  • корекции по кода
  • нови идеи и препоръки за визията и функционалността на магазина

Оттам нататък вие трябва да решите, дали ще имплементирате препоръките.

6
ataman79 avatar ataman79 11 Точки

Благодаря за отговора. Този въпрос интересуваше и мен, т.к. и аз смятам да работя по сайт, който няма да е мой и се замислилх, че към момента няма да мога да променя контента им (те сами решават как да си пишат текстовете). Но се надявам със завършването на курса да им покажа ползвите и промените, които биха необходими да предприемат ;)

2
btrend avatar btrend 1 Точки

Здравейте и  от мен, тази тема е полезна и за мен, защото също работя по чужд сайт с големи притеснения да не бъгна нещо. Ще се радвам да прочета повече практически съвети :) 

1
Yordanov1977 avatar Yordanov1977 17 Точки

Здравей, Генади!

Малко не рзабирам отговора ти. Ако Google Analytics, Google Webmaster Tools ще са  достатъчни, как бихме могли да направим препоръки в кода, структурата мета данните и пр. без да имаме достъп до самия код? И как ще се оцени проекта в края без да има извършени реални промени по сайта? Въпросително ми е и за Google Analytics, Google Webmaster Tools, понеже аз разполагам с чужди сайт от една страница и блог, които просто си ги има в интернет пространството, но нищо не се случва с тях - не се пише в тях, не се извършва никаква дейност, и аз не мога да добавям нищо, няма да се провежда Adwords кампания, респективно в показателите на Google Analytics, Google Webmaster Tools нищо няма да се промени, какво ще се оценява накрая като проект?

3
04/05/2016 10:33:36
milena.stoyanova avatar milena.stoyanova 4 Точки

Здравейте,

Благодаря за въпросите, които засегнахте, защото смятам, че ме засягат пряко.

Аз също ще работя по сайт, който не е мой. Ще имам достъп само до Google Analytics, Google Webmaster Tools. Това достатъно ли ще е за целита на курса и изготвяне на курсовата ми работа?

Благодаря предварително за отговора.

Поздрави,

Милена 

0
galinov avatar galinov 64 Точки

Здравейте,
оценяването ще се прави на база препоръките които ще да дадете за дадения сайт. Тоест виждате проблем на сайта, описвате проблема и давате най-правилното според вас решение. 

Относно достъпите до Google Analytics и Google Search Console - ако нямате достъп до тези инструменти, но имате сайт ще има специална лекция за имплеменирането и работата с инструментите. Ако нямате сайт и не може да получите от приятел достъп до тези инструменти няма да има проблеми. Важното е да знаете за какво служат инструментите и да знаете как да работите с тях.

Поздрави!

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.