Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jabalka avatar jabalka 960 Точки

[Exam] DB Apps - 29.03.2015 - Впечатления, решения

Здравейте, колеги :)

Още един изпит мина (много мина, мъничко остана :)).

Ще подложа крак като напиша своето мнение за изпита, за курса, за обучението, за въпроса за износа на магданоза от България...

Та, този изпит мина доста мирно :) Безпроблемно. Намирам това за чудесно. Както колеги подсказаха, може би има връзка с това, че изхода на задачите ни не се слагаше в Judge.

По същество:

- трудност на изпита - според мен беше съизмеримс подготовката и адекватен спрямо ученото на курса

- за курса - за момента най-полезния екипен проект(до голяма степен просто защото с всеки следващ проект знам повече и ми става все по интересно; пак е трудно и от начало съм като в небрано лозе и се чудя какво се случва, но винаги се научава толкова много от екипните проетки; поне при мен е така)

- този път не проверявах домашни, а вместо това акцентирах на екипния и на подготовката за изпита и мисля, че се подготвих по-добре от друг път. Принципно смятам, че истинското сериозно проверяване на домашни е полезно за проверяващия. Просто трябваше да се справям с определено време за кодене и си наредих приоритетите по този начин. СЛучвало се е да ги нареждам и на обратно, резултатът не е добър...

- какво ме затрудни (ми отне повече време) на изпита - не мога да кажа, че нещо ме е затруднило кой знае колко на изпита. Въпреки това не завърших всички задължителни задачи до край. Много време отделих, за да обходя всички случаи на 4-та (при вас как беше там положението?) и съответно ми остана малко време за 6-та и 7-ма. Тях ги правих последния час и макар да знаех какво правя, не успях да завърша 7-ма. Може би не прецених добре - отново дадох превес на добре подредения код, вместо да си понажа за време... Ама като обичам да ми е подредено... 5-та даже не я прочетох :) А разбирам, че май е трябвало ;) Вие решихте ли я?

- в обобщение - много се радвам, защото наблюдавам прогрес при себе си (сигурна съм, че и вие при вас) - на този изпит с гуугъл почти не общувахме. Това от една страна е добре, от друга - значи е имало по-малко нови неща на изпита от обикновено? (а това е едно от най-забавните неща на изпит за мен). В същото време не завърших всички задачи - т.е. пак не ми стигна скоростта или добрата организация (премерване на приоритети - бързо или качествено писане на код) - това значи едно - малко ми е било коденето. За да имаш и качество и скорост трябва още знания и още по-дълбоко разбиране за нещата.

Та така.

Освен да споделя кода си от изпита и да ви питам как минаха курса и изпита за вас, друго не се сещам.

Е, и да ви пожелая хубав ден, разбира се!

8
Databases Basics 30/03/2015 12:09:00
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Изпита си беше добре направен и поготовката за изпита беше на ниво. Нямаше изненади за добро или лошо. 
Като цяло съм доволен, естествено не ми стигна времето да направя всичко което исках, за кой ли път:)

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.