Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Zdravko93 avatar Zdravko93 33 Точки

[Useful Info] JavaScript - особености на езика / Judge системата

Здравейте колеги!

Искам да предопредя всички които ще се явяват на JavaScript изпита да внимават кога и къде слагат точка и запетая. Аз съм много стриктен по тези неща и навсякъде слагах точка и запетая,докато не разбрах че Judge не го приема толкова добре. Както сигурно някои от вас знаят в Judge, когато сложиш накрая на функцията точка и запетая "Function solve () {};" дори задачата да ти е вярна ти дава 0/100 . Та просто функцията не трябва да е с затваряща точка и запетая накрая за да ти я прочете както трябва системата.
Пиша тази тема за да помогна на такива като мен, които сигурно са се бъхтили много време над този проблем и все още се чудят как и защо?!
Успех на изпита !

Променям темата по предложението на колегата, вижда ми се добре решение да се поразшири.
Пишете в тази тема неща за JavaScript, които са ви учудили, странности на езика и т.н. 

Тагове:
5
JavaScript Fundamentals 03/04/2015 10:49:50
iliangrekov avatar iliangrekov 63 Точки

Здравейте, искам да споделя нещо, което като цяло се случва и на други изпити в различна степен. 
Става дума за изпита от 24 ноември задача 4.  Judge ми дава 85 точки, защото нещо не му харесва на тест 7. Логиката ми е такава, че няма как да има разлика при тест 7. Проверих теста към задачата с очаквания output като го сравних с моя output на конзолата в diff checker online, да не кажете, че аз не съм видял нещо. Резултата е, че са напълно еднакви.  Хайде сега кажете ми защо ми дава 85 точки? 

ПС Сега го прави на тест 1. Резултата пак е същия. Ако и на изпита ще ги прави тези номера, няма да е добре, защото ще си мислиш, че бъркаш някъде и няма как да разбереш къде.

0
03/04/2015 16:20:50
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Твоят изход на конзолата не е сигурен, гледал ли си в браузър какво изкарва при този тест? Дай код да видим какво може да не е наред. В 99% от случаите грешката не е в Judge системата. 

0
iliangrekov avatar iliangrekov 63 Точки

Да от това е било, оказа, че сорт функцията дава различен резултат в много специфична ситуация, а на конзолата няма разлика. Оправих го с localeCompare. 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Да, при сравняване на стрингове силно препоръчително е да се ползва тази функция вместо обикновените оператори за сравнение.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.