Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nataliqqq avatar Nataliqqq 9 Точки

Отношение към татуировки при кандидатстването за работа

Здравейте. Искам да попитам как стои въпроса с татуировките при кандидатстването за работа в областта на ИТ. Проблем ли биха били татуси на видими места?

Тагове:
0
Работа 30/03/2015 11:17:46
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ако са проблем, значи не искаш да работиш за тях. Процесът е двустранен, ако те не харесват нещо у теб, а ти го харесваш у себе си - chances are - или си твърдоглав или проблемът е в тях.

Както в личните отношения, така и на работа, трябва да те харесват такъв какъвто си.

Наскоро KOMFO промотираха Java отдела си с един от тийм лидерите им, който беше на снимка по халат, с пура и уиски в ръка и се мислеше за член на италианската мафия.

9
xpucu avatar xpucu 26 Точки

Абсолютно вярно, ако някой ми направи на интервю забележка или постави неприемливо за мен изискване за татуйровките, пиърсингите, дрескода или външния вид като цяло, и аз бих имала скрупули да започна на подобно място. С две ръце се съгласявам с "процесът е двустранен" - когато търсим работа, въпросът не е само на всяка цена да ни харесат, но и на нас да ни е комфортно да работим на подобно място. Държа да подчертая, че неприемливо не означава, да не им пука за нищо - и аз не бих отишла на работа, облечена като за дискотека или по бански примерно...  Неприемливо за мен е да не ми разрешават да ходя по дънки и тениска, да нося потник / сандали през лятото или да  се крият татуси/да се свалят пиърсинги.

Категорично не съм съгласна, че "винаги са проблем".  Колегата по-горе е прав, има изключения: държавни, банкови или образователни институции няма да са ок са татусите, но мнозинството частни фирми в ИТ сферата са напълно ок с това. Аз работя в доста голяма софтуерна компания, специално в нашия екип почти няма ненарисувани - от директора до трейнитата - за никой, никога не е било проблем. Не забравяйте, че същите тези хора са работили и в огромна плеяда в други фирми в нашата сфера, преди да дойдат в екипа - никой не се е оплакал, че са му правили проблеми някога. Аз също не мога да си представя, че ще ида при шефа и ще кажа - татуса на Пешо ме дразни, уволнете го. На интервюта също не се коментират подобни неща и не ми се е случвало, засега, в интервюта за други фирми да се повдига въпроса.

 

Като цяло, моят съвет към всички, които избират да си правят татуси, е винаги да ги правят на място, на което могат да ги скрият при нужда. Ако имам избор, не бих избрала да работя на място, където изискват татусите да не се виждат, но също така смятам, че не знам какво ще ми сервира живота утре - свят шарен и голям. Например, ако ми хрумне да работя в чужда държава - по света има много места, където татусите са "frowned upon". Или ако ми се наложи да преподавам (каквото ми е образованието, нещо, с което нямам планове да се занимавам по принцип).

1
anangelov avatar anangelov 0 Точки

Това което е отвътре, личи отвън.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.