Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

netpeak avatar netpeak 165 Точки

[Homework] Digital Marketing & SEO - “1. Семантично ядро ключови думи”

Домашно 1. Формиране на семантично ядро ключови думи

  1. Да се събере максимален брой ключови фрази релевантни на нишата/проекта/категорията (Google Webmaster Tool, Google Analytics, Google Keyword Planner, Prodvigator, SEMRush, ubbersuggest, sg.serpstat.com)
    1. виж лекцията Копирайтинг от 04.04
    2. да се маркират нерелевантните фрази в червено
  2. Да се обединят ключови фрази в категории и подкатегории по релевантност.
    1. виж лекцията Копирайтинг от 04.04
    2. обединяването може да стане с оцветяване на групи ключови фрази в Excel
  3. Да се отдели високочестотната фраза във всяка категория.
    1. Високочестотна фраза е фраза с най-много Брой търсения
    2. Примерно, в този списък най-честотната фраза е “зъболекар”
  1. Да се анализира честотността на всяка категория и подкатегория.
Тагове:
3
Digital Marketing & SEO
ivopesheff avatar ivopesheff 50 Точки

Колеги, 

Бих искал да споделя една ценна инфромация за всички, които страдат от липса на време за търсене на информация за това домашно. За добро или за лошо - аз все още не съм довършил домашното със семантичното ядро, именно поради горенаписаната причина. Все нещо не ми беше ясно и не бях сигурен кой точно метод да избера. Най-накрая намерих един чудесен материал от уебинар на Генадий - за 5-10 минути ти казва как да напишеш домашното си, че дори го и разбрах напълно :) 

Ето линка (от 49:46) на видеото (това видео наистина е най-бързия shortcut, за нямащите време!): цък
Поздрави!

4
20/04/2015 11:58:40
zorica_doneva avatar zorica_doneva 15 Точки

Здравейте :)
Видеото което сте споделили е доста полезно и решава 80% от домашната .. 

Имам един въпрос обаче, тъй като сега виждам че има разни пояснение .. като например "оцветете нерелевантните кл. думи в червено", това мисля че го няма като условие в катения материал от 2016. Смисъл .. аз процедирах така .. маркирах в червено сортирах, подреждах... и ненужните неща ги изтрих. Това значи ли че сега трябва да правя нещата на ново? 

Също така ... това видео което се споменава от 04.04 .. къде мога да го намеря? 
 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.