Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hristo2612 avatar hristo2612 1 Точки

C# Exam 26 April 2015 Morning

Здравейте,

аз съм от вечерната група, но ме заинтригува последната задача от сутрешната група и затова реших да я споделя:

05. Bits At Crossroad

https://gist.github.com/EBojilova/e52978c6d98723237bfb 

04. Не я погледнах подоробно, но ми се струва еднаква като логика, но в обратен ред на вечерната група и можете да погледнете решението ми в предишната тема C# Exam 26 April 2015 Evening.

Ще е добре и другихора да споделят решенията си :) Още не са публикуквали авторските решения и е добре хората, които са имали затруднения да погледнат няколко вида решения.

PS: Влезнах от друг компютър и не съм вияла, че акаунта е на синът ми  и затова излизам под името hristo2612 :)

Тагове:
1
Programming Basics 29/04/2015 12:16:32
petiahr avatar petiahr 31 Точки

Ето и моето решение. Малко дългичко, тромавичко, но това е от начинаещ. Няма методи, придържала съм се към изучавания материал в нулево ниво:

https://gist.github.com/petiahr/02ace58090e5d12384ed

Относно коректността на условието - ами аз след три часа блъскане бях все на 12 точки, защото не разбрах какво точно се има впредвид под crossroads и съответно броят на пресечените точки, които вадех беше грешен. За мен точките (0,0), (0,n-1), (n-1, 0) и (n-1,n-1) не са "crossroads" - през тях не минават два диагонала. Едва когато публикуваха нулевите тестове  и видях, че за авторите всички изходни точки са също crossroads, пипнах на 2-3 места кода и изкарах за 2 мин. 100 точки.

Това си е малко груба ситуация за една неточност в условието да се изгуби толкова време, но това е положението.

0
01/05/2015 06:38:28
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Първоначалните точки е казано, че са predefined crossroads, т.е. винаги се смятат, независимо къде са.

За подобни неща е хубаво да се питат квесторите в даден момент, когато нещата забуксуват. Т.е. ако подозираш, че нещо в условието може би не го разбираш правилно, хващаш квестор, обясняваш му какво правиш и той може да ти посочи къде е грешката в логиката ако счете, че става дума за такъв тип грешка (несхванато условие).

2
petiahr avatar petiahr 31 Точки

О...да..Не съм доогледала условието. Благодаря за акцента. Грешката е моя и тя съответно си рефлектира върху резултата ми :).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.