Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VyaraG avatar VyaraG 45 Точки

[Technical Issue] Забравенa парола на BIOS

Здравейте, имам малко проблемче.

Започнах да преинсталирам компютъра, но се оказа, че BIOS-ът има парола, за която нямам идея. Някаква идея как мога да се сдобия с нея? 

ПП: Лаптопът е HP Compaq 8510w (Windows XP x64)

Тагове:
2
Хардуер 30/12/2014 02:37:44
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Има доста варианти и малко работят за определени модели. 
1. Да извадиш батерията на дъното на лаптопа за 30 секунди примерно. Преди това ще трябва да го разглобиш естествено. 
Това работи само при доста стари лаптопи. При теб не мисля че ще сработи.

2. HirenBootCD има няколко тулчета, които се опитват да кракнат паролата. Успеваемост има само при някои модели.

3. Е доста по сложен.
 - Прави се дъмп на епрома и при някои паролата не е криптирана и се намира.
 - При някои се нулира епрома и всичко е ток и жици. 
 - Може да се поръча и целия епром от Китай естествено и се запоява на мястото на стария. SMD монтаж е, така че си е криво без оборудване.
 - и т.н.

Пробвай с HirenBootCD, ако не стане, занеси го на някой сервиз които разбират, но ще ти вземат поне 50-100 лева само за отключването.

В крайна сметка. защо ти трябва да близаш в биоса ?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.