Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

deni.denkata avatar deni.denkata 72 Точки

За възраждането на едно българско творение от миналото - "Правец" и съвременният "Правец - 64М".

 Здравейте бъдещи програмисти!

Ето една идея, над която може да се помисли в бъдещ аспект, както от вас, така и от г-н Наков и колектив.  Този лаптоп ще излезе на пазара скоро- http://pravetz.bg/ . Собственикът на търговската марка "Правец" е искал да пусне този компютър със собствена, разработена от българи операционна система, но уви, не е успял. Мисля, че това е чудесно начинание, както за Софтуерният университет на Наков, така и за идеята - " България, силициевата долина на Балканите, а защо не и на Европа".
 Това е кауза, за която си струва да се помисли! :) 

http://www.vesti.bg/tehnologii/kompyutri-i-djadji/novite-pravec-64m-na-pazara-do-mesec-6007118

Тагове:
9
Общи приказки
Babov avatar Babov 0 Точки

Когато се появиха Първите снимки и слухове имаше гигантски Бум на спеколаций относно марката. Едно 5 минутно интервю с пича ме обади ,че си заслужава да му се одари едно рамо. Най-малкото защото е находчив и е изчакал 10 години за да падне забраната на Бранд-а и да може да го ползва и защото съвсем открито си каза, че направил запитване в Тайван, да му изготвят за него конфигураци. Аз харесвам честните хора който искат да правят бизнес тук. Нека излезе на пазара пък тогава да го плюем ако има въобще за какво. Аз лично бих си взел една машина ако е средно статистически читава и е на достъпна цена. Ей така за кефа да си имам пак Правец.  Винаги ще има хора който няма да им харесва, Други който ще ги изкефи и трети наутрални. Защо вместо да копуваме всякакви странни марки със невероятно невъзможни конфигураций, да не си вземем нещо което българин го прави, читаво е и паричките си остават в БГ Бизнес сектора. Било Правец или Някой друг който изкочи с нещо Българско. От мен има едно голямо ДА както казват в реалитата. Ще изчакаме и ще видим.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.