Loading...
IliyanKordev avatar IliyanKordev 50 Точки

Подходяща ОС

Здравейте, имам този лаптоп Nokia Booklet 3g.Някои може ли да ми препоръча подходяща ОС за него. Попринцип не ми трябва за програмиране.Може би само за CodeBloks и C/C++.Имам нястолен компютър за програмиране.Въпросът ми като цяло ОС за компютри с слаби характиристики на които Windows 8 не тръгва.Ориентирал съм се към Linux, но не знам.На мен основно ми трябва за филми и интернет.

1
Хардуер 16/11/2014 15:46:23
taewu avatar taewu 23 Точки

здравейте,

аз имам Dual Core 2.2 Intel 4 GB RAM 248 MB video 500 GB HDD

с Windows 7 Ultimate забива много какво да сложа да може да върви VisualStudio 2013?

0
ksevery avatar ksevery 35 Точки

Windows 8.1 принципно ти е най-добрия вариант, Windows 7 си е доста по-тежка операционна система. Пък ако решиш да експериментираш - можеш да изпробваш Windows 10 Technical Preview laugh

0
keller avatar keller 45 Точки

Колега погледни колко е response time на диска ти. Ако забавянето е над 3-4-5 секунди може да от диска в който случай само линукс ще ти помогне. Възможно е да си случил на диск със лоши сектори. Windows е капризен обаче не е толкова капризен че да не работи добре на твойта машина.

0
taewu avatar taewu 23 Точки

аз нямам windows 8.1 но поради проблема с компа трябва да си напища домашното и тогава да екпериментирам , 1 седмица не успях да предам и не знам какво става като изпуснеш да го качиш??

0
ksevery avatar ksevery 35 Точки

Еми колега няма да те учим откъде да се сдобиеш с Windows 8.1, а колкото до домашните - просто няма да си получиш точките за тези, които не предадеш. Реално нищо не става, ако се подготвиш и се представиш добре на изпита няма да има значение за домашните. Това поне ако си присъствена форма, за онлайн формата не мога да ти кажа как е, някой друг ще трябва да се включи.

0
Zakkgard avatar Zakkgard 39 Точки

Здравей,

Имам подобен на характеристики лаптоп и смея да кажа, че вероятно проблема ти идва от хард диска, както някой е споменал по горе. Моя се държеше чудесно с Уин 7 и 8.1 когато беше с обикновения диск (сега е със ССД). Най-добре пусни диагностика на диска, мисля че SEAGATE имаха добър софтуер който можеш да ползваш :)

0
taewu avatar taewu 23 Точки

харда ми е нов на 3,4 месеца не би трябвало да е от него

0
dodoff avatar dodoff 55 Точки

Това, че е нов не му пречи да е кофти :D

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.