Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

[Useful Info] - Visual Studio Community 2013 - SQL Server 2014

Здравейте,

бих искала да попитам след като вече имам инсталирано Visual Studio Community 2013, трябва ли да инсталирам допълнително SQL Server 2014, тъй като в лекцията "Въведение в курса" от курса "Бази данни юни 2015" господин Наков споменава, че Visual Studio 2013 вече е инсталирало само SQL Server 2012.

При мен обаче, след като влеза в менюто TOOLS -> SQL Server -> New Query -> се отваря прозорец за връзка с SQL Server 2014 и ми иска име на сървъра и други данни за връзка.

 Но не разбрах от това какво следва да направя.

Тагове:
1
Databases Basics 20/06/2015 03:34:33
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Не съм тествал напълно, но няма проблем да имате няколко инстанции или няколко версии на SQL Server на машината си. Преди с 2008 мисля, че имаше някакви проблеми, но при 2012/2014, досега не съм имал проблем при инсталация.

2
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

Какво е по-добре да изтегля - 

  • Express with Tools (SQLEXPRWT)
    • This package contains everything needed to install and configure SQL Server as a database server including the full version of SQL Server 2014 Management Studio. Choose either LocalDB or Express depending on your needs above.
  • Express with Advanced Services (SQLEXPRADV)
    • This package contains all the components of SQL Server Express including the full version of SQL Server 2014 Management Studio. This is a larger download than “with Tools,” as it also includes both Full Text Search and Reporting Services.
0
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Express with Tools (SQLEXPRWT) ще ти свърши работа за целите на курса.

2
dido_fan avatar dido_fan 0 Точки

А ще имам ли проблем ако работя с SQL Server 2012 na VS 2013,защото SQL S 2014 много ми товари машинката

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.