Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

Възстановяване на база

Направих си Back Up на една от базите и я изтрих, за да мога да видя резултата от възстановяването и. Но уви при опит да я възвърна ми изписва следната грешка:

No backupset selected to be restored.


Ако някой е имал същия проблем моля да пише, в случай че е намерил решение. Доста неща намерих уж като решения на проблема, но уви никое не ми свърши работа.

Тагове:
0
Databases Basics
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

Не. Базата ми е направена на SSMS 2014 Express. Back up-a съответно е от същата версия. Опитвам се през нея да restore-на.

0
idmitrov avatar idmitrov 55 Точки

Привет,

това гледал ли си го:

http://blog.triantech.com/no-backupset-selected-to-be-restored-restoration-error-in-sql-server-201214/

и по-точно:

If you are facing this issue and you want more information about this error, try to restore the DB using the following T-SQL:

RESTORE DATABASE <Your Database > FROM DISK=’<Path to your backup file>\<Your Database>.bak’

BTW Защо не шернеш някъде backup файлът, да видим от къде идва проблемът от файлът или от твоето management studio, ако не ти е проблем де.

 
0
23/06/2015 22:57:02
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

Да и това пробвах. Ето това ми пише:

Msg 3132, Level 16, State 1, Line 1
The media set has 2 media families but only 1 are provided. All members must be provided.
Msg 3013, Level 16, State 1, Line 1
RESTORE DATABASE is terminating abnormally.

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Това, че Management Studio-то ти е 2014 не значи, че и SQL Server-ра е 2014. Днес колега имаше същия проблем и не можеше да restore-не базата от backup, правен на друг компютър. Оказа се, че базата е правена на SQL Server Express 2014, а се опитваше да възстанови на компютър с по-стар SQl Server. Даваше абсолютно същото съобщение No backupset selected to be restored. След като инсталира по-новата версия и всичко тръгна. От screen shot-а ти MSSQL12.SQLEXPRESS се отнася обаче за SQL Server 2014, така че при теб проблема може и да е друг.

0
idmitrov avatar idmitrov 55 Точки

Ако все още не си решил проблемът, пробвай с препоръките тук:

http://www.sqlservercentral.com/Forums/Topic1031419-357-1.aspx

BTW качи я някъде тази база, да пробваме да restore-нем и ние примерно, много вероятно е да стесним кръга от причините за проблемът ти.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Най-вероятно бекъпът не е пъелн. Има различни видове бекъп,примерно incremental, diferential, без transaction log и т.н. Може би не си бекъпнал всичко както трябва.

1
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Предполагам това правиш, но все пак ето един скрин как аз си възстанових изтрита база на ms sql 2014

http://postimg.org/image/3rpjhz3rp/

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.