Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Кадрите от СофтУни

Добър ден, аз наскоро кандидатствах за кандидатстудентската подготовка за СофтУни

                Искам да ви попитам няколко въпроса относно университета. Днес говорих с един приятел който е програмист завършил ФМИ. Той ми каза много неприятни новини за Наков. Говореше, че бил бизнесмен, че не разбирал кой знае колко от програмиране, че бил кариерист, и още куп глупости от ФМИ-то, на които аз лично не вярвам.Той ми разправяше, че съм можел сам да се науча на програмиране от интернет и от теглене на учебници, което аз съм пробвал като малък и съм стигал до масиви от данни на Visual studio c++ след което нищо не разбирах. Той също ми каза, че сертификатите и дипломата които са се получавали от университета(СофтУни), не оказвали влияние върху работодателите, а те ти давали задача или те разпитвали какво можеш да правиш.

             Въпросите са ми следните. Защо се говорят такива неща срещу Наков и дали всичко това е зарадо обстоятелството, че във ФМИ са им пържили мозаците една година с диференциално и интегрално смятане ,което ние го пропускаме тук. Другият ми въпрос е дали дипломата и сертификатите наистина се признават поне като израз на успешно и достойно изкаран курс по програмно инженерство пред работодателите и дали портфолиото с проекти по време на следването се взима под внимание, което моя приятел го прие с насмешка. Също така някой напреднал студент с успех, който следва тук ако може да си даде мнението за инженер в областта на applications и разни други програмки различни от Web Developer какво е качеството и смисъла на C# developer и дали има наистина смисъл да се учи Java освен C# както казваше моя приятел.
      Питам защото относно разработването на web страници университетът ставал според него. 
     Благодаря ви за вниманието

2
Въпроси за SoftUni 25/06/2015 20:41:13
sivov.advisor avatar sivov.advisor 6 Точки

"Той ми разправяше, че съм можел сам да се науча на програмиране от интернет и от теглене на учебници, което аз съм пробвал като малък и съм стигал до масиви от данни на Visual studio c++ след което нищо не разбирах. Той също ми каза, че сертификатите и дипломата които са се получавали от университета(СофтУни), не оказвали влияние върху работодателите, а те ти давали задача или те разпитвали какво можеш да правиш."

Това да се научиш сам е доста трудна задача. Лично аз съм пробвал, но също като теб, не можах да пожъна добър успех. 


Учил съм в друг университет преди да се запиша тук. Разликата от преди и сега беше, че тук имаш мотив да учиш и да се научиш, докато другаде си оставен на произвола на съдбата. 
На мен лично ми хареса изключително много образователната система на SoftUni и я подкрепям напълно.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.