Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rossrocks avatar rossrocks 5 Точки

Най-стария програмист

Здравейте, 

От известно време много взех да се увличам в програмирането и по точно в създаването на iPad  и iPhone приложения. Работата е там, че съм гоооола вода и че идеята няма нищо общо с реализацията на приложение. Вече съм на 30, работя в социалната сфера и имам 2 деца :)))))))). 

Искам да попитам, има ли тук из този форум ентусиасти, като мен които са били на по 30 години и тепърва са започнали с програмиране? Докъде са стигнали? 

От къде за Бога е началото на началото? Кое четиво е подходящо за хора, като мен и какво се иска, за да станеш наистина добър в това, което правиш? 

 

Много моля, за вдъхновяващи отговори. 

Поздрави 

Тагове:
5
Programming Basics
infocell avatar infocell 26 Точки

Началото, за което питаш  е от самото начало! Много е важно да имаш стабилна основа, на която да стъпиш и да продължиш напред! 

И аз имам две деца, а на години съм на повече от теб и също, като теб работя! 

В момента съм второ ниво, което по новата програма е "Back-end".

Много е важно да знаеш какво искаш и колко е важно за теб! 

Какво според мен е важно да знаеш?

1. Да вярваш в това, което правиш!

2. Жената до теб също да вярва в това, което правиш ти! Много е важно да имаш нейната подкрепа и разбиране! Ще имаш много чести разговори за времето, което отделяш на нея и децата, което захванеш ли се - няма да ти стига за нищо! В един момент се свиква!

3. Безсънни нощи - в момента, в който всички заспят си на компютъра докато можеш да издържиш!

4. Много е важна дисциплината! Седнеш ли на компютъра - сядаш, за да решаваш задачи или да гледаш лекции! За всичко, което забележиш, че те разсейва си поставяш правила!

Давам ти пример - facebook, email и т.н. забележиш ли, че те разсейват си поставяш правило да ги ползваш в точно определено време и да му отделяш максимум " Х" време за тях.

Забравяш за всякакъв личен живот - пиене, кръчми или каквито и да е било забавления! Проблем ли е за теб? Много колеги от работата ми, след работа мислят само за пиене, а в същото време се оплакват, но нищо не правят за да си променят живота! Нищичко не правят, за да се развиват или образоват!

5. Борба е и то голяма! Знаейки, че нямаш много свободно време, някакси човек го ползва по-пълноценно. Не отлага за следващия ден!

Най-голямата ти борба ще е с времето! Няма да забравя, когато СофтУни се местеше в новата си сграда - малкия влезна в болницата заедно с майката. След работа търчах да взема големия от детската градина, а някои от вечерите ходех до болницата и в същото време гледах да уча, когато заспи!

Решиш ли да учиш - няма да си единствения с две деца, с житейските проблеми или да си "Най-стария програмист"! Винаги ще има хора, които ще искат да променят нещо в своя живот и да се борят за своята мечта! Да се занимават, с това което им е на сърцето!

Ще се бориш ли? Аз се боря и докато мога ще се боря! 

Дали ще успея? Не знам - надявам се, но знам, че ако не опитам и не положа усилия - със сигурност няма да успея!

13
eltop avatar eltop 15 Точки

Колеги, благодаря за темата и за надъхващите коментари! Аз също не съм "първа младост", имам страшно много ангажименти и използвам нощите за "четене, докато издържа". Често ми минават мисли и съмнения, дали ще се справя и дали ще дойде момент, в който повечето неща да са ми известни и познати и само да надграждам...Не съм се занимавала до сега с програмиране и т.нар. "Basic Level" ми беше първия допир с тази материя. Интересно ми е, харесва ми, искам да мога да се справям, но няма да крия, че ми е адски трудно. За мен е допълнителен стимул, това, което сте написали. Без да го съзнавате мотивирате и вдъхвате кураж и нови сили. infocell  заслужаваш да успееш и ти го желая от сърце! Пожелавам успех на всички! Благодаря Ви!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.