Loading...
dZf1aeA-peshorusev avatar dZf1aeA-peshorusev 1 Точки

Компилиране на С# програми под Windows

Здравейте!Преди няколко дни си купих книгата на Светлин Наков "Въведение в програмирането със С# ".Реших да се занимавам с програмиране и с удоволствие чета сайта и книгата.Стигнах до компилирането на програма с Command Prompt.Първо е дадена за пример простичка програма от 3-4 реда написвам я на Notepad++ но не ми е ясно как точно да го направя.В конзолата трябва да се напише

C:\>md IntroCSharp

C:\>IntroCSharp

C:\IntroCSharp>

Когато пусна конзолата ми изписва Microsoft Windows version........

C:\Windows\system32>

след него ли трябва да пиша или да го изтрия,но не ми позволява да трия...

Използвам Windows 8.1.

Благодаря предварително!

Тагове:
1
Programming Basics
t.316 avatar t.316 137 Точки

Може би така ще стане по-ясно!

0
27/07/2015 14:25:53
dZf1aeA-peshorusev avatar dZf1aeA-peshorusev 1 Точки
Благодаря много за помощта,с мой приятел,който се занимава с програмиране се занимавахме доста ,но така и не успяхме да променим path-a програмата се получи след оказване на пълния път до файла,но не можахме да оправим path-а.Сега започвам да чета за вижуал студио!
0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Един съвет: Не оставяй проблема неразрешен :)

https://www.youtube.com/watch?v=PjYraV5Ndzc - тук е за Java, но аналогично може сложиш пътя към .NET

0
dZf1aeA-peshorusev avatar dZf1aeA-peshorusev 1 Точки
Абсолютно същите стъпки правихме неколкократно без успех.Просто конзолата не го намира и това е .Когато изписахме целия път се получи.И на неговия компютър също не се получаваше...
0
math.qe avatar math.qe 0 Точки

Здравейте,

имам подобен проблем, с Windows 7-ца съм и свалих VS 2015-version 14.0.23107.10, до колкото разбрах в пакета има .NET Framework-v4.6.00081, когато следвам стъпките : c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.6.00081\csc.exe HelloCSharp.cs

Microsoft (R) Visual C# Compiler version 14.0.23107.10

for Microsoft (R) .NET Framework 4.6

Copywrite (C) Microsoft Corporation.All rights reserved.

отново ми дава The system cannot find the path specified.....

Какво трябва да направя?

Благодаря предварително!

0
math.qe avatar math.qe 0 Точки

Да, няколко пъти проверих, абслолютно всяко едно условие е спазено, както е написано в книгата, притесняват ме номерата на версиите, възможно ли е от там да идва проблвмът?

Станаха нещата, замених VS 2015 с VS 2013, може би наистина някъде съм сбъркала с номерата на версиите :)))

Благодаря много!

Поздрави :)

0
16/08/2015 12:00:34
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Стига версията, която посочваш в пътя да отговаря на тази, която имаш инсталирана в c:/windows/microsoft.net/... не би трябвало да има проблем. Ако ти е 64битов Windows-a, посочи пътя към папката Framework64/<version>

Ако всичко ти е наред, директно прескачай тази стъпка и ползвай Visual Studio. Когато дойдеш на лекции, ще попиташ някой лектор/асистент/колега и те с удоволствие ще го погледнат на живо и ще се разреши проблема.

 

0
JamesBlack avatar JamesBlack 0 Точки

Колега, правя го като теб и ето каква грешка ми дава:

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.