Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Excel - Помощ за написване на Macros

Здравейте,

искам да напиша Macros в Excel, обаче до колкото съм запознат езика, на който мога да го напиша е Visual Basic, от който нямам никаква предства. Имате ли идеи от къде мога да прочета нещо, да излгледам някой клип и т.н. ?  Дали е възможно макроса да се напише и на друг език или да се създаде по някакъв друг начин?

Много благоря!

Поздрави,

А>Т>

Тагове:
0
Общи приказки
VenelinGrozev avatar VenelinGrozev 130 Точки

Каква е задачата, която трябва да свършиш? Ако е за изкарване на някакъв репорт наличните формули са повече от достатъчни.

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Задачата е следната:

1. Имам 2 екселски sheeta от единия искам да взема определена иформация от 2 колкони с определено име и във втория sheet искам да взема информацията пак по същия начин.

2. Имам да кажеме 20 реда, които ми трябват 10 реда и тези 10 реда трябва да се разпределят по 5 реда в 2 отделни ексела на база код примерно "Т21" и "T22", като другите 10 реда не ме интересуват.

3. В случая имам 10 000 реда, който трябва да се резпределят в 100 отделни ексела.

 

0
VenelinGrozev avatar VenelinGrozev 130 Точки

Така както си го написал изобщо нищо не разбрах :) Ако искаш ме намери в скайп вечерта да видим какво е и как да се направи.

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Ако искаш дай ми майл или някакви кординати, понеже няма как да те намеря.

0
VenelinGrozev avatar VenelinGrozev 130 Точки

Можеш да видиш какви координати е оставил всеки потребител за себе си като кликнеш на името му и се разходиш с мишката по иконките на git, skype, etc...  В случая скайп-а ми е vgrozev.

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Довечера сигурно ще те намеря. Относно скайпа и т.н. това е информация само за СофтУни, т.е. никой друг освен теб и администраторите не могат да видят данни за теб.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.