Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Mitcom avatar Mitcom 2 Точки

Намиране на inbox адрес в АБВ

Здравейте колеги имам следното затруднение във връзка с Problem 5. Test mail sending и по специално точка 8. Go to inbox. Когато кликна с десен бутон на мишката върху полето "Кутия" в АБВ за да изкарам адреса му, не се появява стандартното падащо меню с "Inspect element with firebug", a вместо него изкача някакъв досаден pop up (както на скийншота който съм приложил). Някой има ли идея как да заобиколя този проблем за да стигна до inboxa и да продължа с изпълнението на следващите стъпки. 

скрийншот - http://postimg.org/image/m4eqhacq5/

Поздрави,

Юлиян 

0
QA Fundamentals
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки
Best Answer

Това предполагам знаеш какво е :)

/html/body/div[1]/div/div[4]/div/div[4]/div/div[2]/div/div[2]/div/div[4]/div/div[2]/div/div/div/table/tbody[1]/tr[1]/td/div/div

а това е бонус за по-следващата стъпка :)

/html/body/div[1]/div/div[4]/div/div[4]/div/div[2]/div/div[2]/div/div[4]/div/div[2]/div/div/div/table/tbody[1]/tr[1]/td/div/em

1
15/08/2015 08:29:56
Mitcom avatar Mitcom 2 Точки

Благодаря за помощта колега адресите работят :) 

0
Atanasov_88 avatar Atanasov_88 39 Точки

Вторият xpath случайно за отварянето на писмото от т.9 ли е ? Защото пробвам, след това цъкам команда click() и не се получава. 

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

За т.9 мисля, че не ти трябва да .click();ваш на писмото. Подателя и събджекта може да ги вземеш и сравниш от инбокса.А това, допълнителното, което съм постнал, е за т.10. Там отново е сравняване на една стойност с друга.

0
15/08/2015 08:32:06
Atanasov_88 avatar Atanasov_88 39 Точки

Хмм, да де, но не ми излиза линк през xpath, дори и като изключа javascript...

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Не знам дали те разбирам правилно, но за да копнеш/намериш xpath на даден елемент, трябва да си свалиш един add-on за Firefox, който се казва Firebug. Когато го свалиш, даваш десен бутон върху елемент или до него, натискаш Inspect Element with firebug и почваш да търсиш. Когато намериш това, което ти трябва, денес бутон върху него и Copy Xpath.

 

0
Atanasov_88 avatar Atanasov_88 39 Точки

Даа, това отдавна е направено :) Както и да е, ще го разуча сега :)

0
Sveti avatar Sveti 4 Точки

Аз направих 10. точка,ама ми минава теста само ,ако имам 1 писмо за четене.Как го правите да ви отчита,ако са повече от 1 ?

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Аз съм го направил по твоя начин и имам непрочетени писма за всеки случай.

Иначе, когато натиснеш "АБВ Поща" и избереш "Начало", там ти показва:

Нямате непрочетени писма.

Или

Имате Х непрочетени писма.
Кутия (Х)

 

Предполагам тези текстове може да вземеш за проверка, ако нямаш непрочетени писма. Пробвай и виж дали е станало и върни фейдбек :)

 

0
Sveti avatar Sveti 4 Точки

Нещо не ми се получава.Само като ми е 1 върви.

0
Sveti avatar Sveti 4 Точки

Тръгнах обаче да правя Problem.6 и се чудя дали така трябва да е.Тъй като аз направих в @Test да има try/catch - в try сложих да ми отваря github и след стъпки правя си грешна да ми е паролата и в catch да ми прихване съобщението...после тръгнах в @After да слагам да ми поправя паролата ,че да влезе да напише issue-to.Ама си нямам и на представа дали така трябва да е.Някой някаква идея ?

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Машина :) как така само, когато ти е първи? Ако имаш два непрочетени няма да го види, че е +1 ли?

За т.6 аз съм го направил в try да пробва да намери елемент, който е невалиден и в кеча, когато не намери елемента прави стъпка по стъпка публикуване на ишу.

0
Sveti avatar Sveti 4 Точки

Да ,защото аз му залагам 

assertEquals("1", mailCount.getText()); 

Тръгнах да го правя с if ,ама само като е повече от 0 да ми отчита.Ама май нещо не е както трябва.Ти как точно си го включил да ти отчита колко са имейлите?

Иначе за 6. и аз така мислех да го пробвам,ама тръгнах по друг път,който пак ми върви .

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

 

Преди да изпратя имейла (трябва да има един непрочетен) правя елемента и след това, правя една променлива, която да съдържа тази стойност на уебелемента с цифрата. Понеже броя на писмата е текст, а не може да сравниш текст с число, трябва да конвертираш текста в число за да може да направи сравнението.

WebElement count = driver.findElement(By.xpath("/html/body/div[1]/div/div[4]/div/div[4]/div/div[2]/div/div[2]/div/div[4]/div/div[2]/div/div/div/table/tbody[1]/tr[1]/td/div/em"));
int countMailBefore = Integer.parseInt(count.getText());

След изпращане на мейла правя същата работа, но вече променливата ми съдържа числото след изпратения имейл. Сравнявам едното дали е по-голямо от другото.

WebElement count2 = driver.findElement(By.xpath("/html/body/div[1]/div/div[4]/div/div[4]/div/div[2]/div/div[2]/div/div[4]/div/div[2]/div/div/div/table/tbody[1]/tr[1]/td/div/em"));
int countMailAfter = Integer.parseInt(count2.getText());
assertEquals(countMailAfter,(countMailBefore + 1));

ПС. Няма как да го правиш с If и 0, защото, ако нямаш нов имейл този елемент реално не се появява и няма какво да сравниш с него.

0
16/08/2015 15:46:06
Sveti avatar Sveti 4 Точки

Да,стана.Благодаря!

0
Sveti avatar Sveti 4 Точки

Имам проблем с 6. Направих ново репо,в което да въведа issue-to,но всеки път като влезна то съответно ми показва ,че вече има такова Репо.И като създам issue-to примерно ,въпреки че съм му дава Sumbit ,то не го натиска ,но пише че е минал теста...

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Защо го караш да прави всеки път ново репо? Създай си ръчно репото, а само ишутата да ги слага вътре автоматично.

1
krastevv avatar krastevv 2 Точки

Здравейте,

Бихте ли ми помогнали с въвеждането на text-а на майла. Пробвах с xpath (firebug дава следния "/html/body" пробвах и с този"/html/body/div[1]/div/div[4]/div/div[4]/div/div[4]/div/div[2]/div/div[2]/div/iframe") и по class (gwt-RichTextArea), но винаги теста файл-ва тук. 

Поздрави :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.