Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Atanasov_88 avatar Atanasov_88 39 Точки

[QA Fundamentals] Може ли в един и същи TEST на Web Driver да се работи в два сайта

Здравейте, имам въпрос. Как да работя по автоматизация на един тест върху два сайта. Конкретно - става въпрос за "Забравена парола" в тест на login form. Когато ме пита къде да прати новата парола - пускам мейла от абв.бг и на долния ред слагам .get. Като изпълнява теста все пак влиза в АБВ, но ми дава следната грешка: 

"org.openqa.selenium.remote.UnreachableBrowserException: Error communicating with the remote browser. It may have died.". 

Как се процедира в този случай ? Правим още един нов тест ли ?

Тагове:
0
QA Fundamentals
Gerginski avatar Gerginski 3 Точки

Принципно да. На последното домашно, което трябва да събмитнем до понеделник, последната задача беше умишлено да фейнем нещо по първия тест и, ако това стане, да подаден грешката и да създадем ново Issue в GitHub. Пробвах и стана с тези два сайта (abv.bg и GitHub), но не знам какво се случва в твоя пример. Както казва Ванката, пусни малко код.

 

 

0
Atanasov_88 avatar Atanasov_88 39 Точки

Пуснах в горния коментар :) Просто, ако някой може да намери тоя xpath...Ще съм много благодарен.

0
15/08/2015 13:18:38
Gerginski avatar Gerginski 3 Точки

Здравей, работи перфектно. xpath-а ти е правилен. Едиственото нещо, което направих е, че обединих втория и третия тест, защото няма смисъл да минаваш два пъти през втория. Другото нещо, което направих, е че добивих 2 сек. sleep, след като натискаш бутона да се логнеш в абв. Малко по-бавно зарежда абв и затова не ти намира xpath-а за инбокс веднага. И аз имах същия проблем с абв и предположих, че е това. Ръннах го по този начин и мина без грешки до край (до кликането на инбокс).

1
Atanasov_88 avatar Atanasov_88 39 Точки

Мерси за отговора. А как намираш xpatha, с който се отваря самото писмо. Защото на мен ми излизат некви подменюта на АБВ и изобщо не ми дава да го inspect-ирам с fire bug-а ?

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

https://softuni.bg/forum/5163/Namirane-na-inbox-adres-v-ABV#answer-18561

0
Atanasov_88 avatar Atanasov_88 39 Точки

Тук е даден пак xpath за inbox, а на мен ми трябва такъв, който отваря самото писмо в inboxa :)

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Питаш как се намира xpath. Коментара, който ти посочвам дава решение на проблема ти с контекстното меню и инспекцията на елемент с файрбъг.

0
Gerginski avatar Gerginski 3 Точки

Трябва да цъкнеш десен десен бутон малко по-надолу на празно поле в зоната на писмата и от там да избереш да инспектираш с fire bug. След това разгъваш дървото и навлизаш с структурата, докато стигне до елемента самото писмо и му копираш xpath-a. 

Би трябвало да е това: /html/body/div[1]/div/div[4]/div/div[4]/div/div[4]/div/div[2]/div/div[2]/div/div[5]/div/div/table/tbody[1]/tr[1]/td[2]/div

1
Atanasov_88 avatar Atanasov_88 39 Точки

Еврика! Благодаря много, колега! 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.