Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Курсът "Алгоритми Септември 2015" подходящ за?

Здравейте,

след като записах курса, се запитах за какъв тип студенти е подходящ той? За начинаещи, за напреднали? Тъй като съм начинаещ реших да попитам, уместно ли е да го записвам, след като нямам никакви познания в областта?

И добра идея ли е да го съчетавам с Basic курса август-2015г.?

1
Open Courses
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки

Ако нямаш никакви познания от света на програмирането, по-добре мини курса Programming Basics и още няколко след него преди да се запишеш за курс от ранга на "Алгоритми" - тук нещата стават доста по-сериозни откъм специфичен начин на мислене и мислене спрямо възможностите на една компютърна система. Курсът по "Структури от данни" е много подходящо (и според скромното ми мнение задължително) изискване за записване на курса по "Алгоритми". :)

4
Karlie avatar Karlie 438 Точки

...а за "Структури от данни" е задължително изискване курсът по ООП.

В началото на сегашното издание по "Структури..." имаше съвсем начинаещи хора, които го бяха записали и бързо се отказаха. Според мен е редно при обявяването на такива курсове да се посочва какви са необходимите знания на записващите го.

2
butanfire avatar butanfire 32 Точки

Алгоритмите са важни за всеки програмист.

Има специфики, понеже има разни Структури от данни (граф/мраф) , които няма как да имплементираш алгоритъм за сортиране/търсене, ако не знаеш как да го построиш? :)

За Структурите не съм ходил, жалко че изпуснах, но не е леко занимание! :)

 

Поздрави,

Владо

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.