Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

remote87 avatar remote87 121 Точки

[HOMEWORK] Console Input / Output - Problem 1: Sum of 3 numbers

Write a program that reads 3 real numbers from the console and prints their sum.

Искам да попитам, така решена задачата / с масиви /, правилно ли съм се ориентирал, променливите / без sum / да са double и според вас, добре ли е решена така задачата?

Някакви идеи за оптимизиране на кода / по-бързо изпълнение, евентуално дали да го направя с float; по-коректен код; разбираемо ли е приложението /?

http://pastebin.com/C398ZBmz

Благодаря предварително!

1
Programming Basics
remote87 avatar remote87 121 Точки

веднага ти отговарям, колега: смисъл никакъв като цяло, но обичам малко да усложнявам условията на задачите, защото е по-интересно, а и по моя начин / вярно, че е по-сложен за такава задача /, но потребителя въвежда първо, колко примера иска да направи, после въвежда накуп всички числа, които иска и накрая всичко му излиза в табличен вид - удобство. :)

А по твоя начин / в никакъв случай, не казвам, че е грешен или нещо такова / просто не ми харесва едно по едно да се въвеждат нещата и при всеки ressult да се затваря приложението и после да се пуска наново, затова съм го написал така :)

1
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Разбирам те. Няма нищо лошо в това да си усложняваш задачите да за научаваш повече. Дори те поздравявам за желанието да го правиш. Успех! 

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Благодаря! Само на изпита да не ми изиграе лоша шега това умишлено усложняване хаха :)

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

@remote87,

Аз бих те посъветвал вместо да усложняваш задачи по-добре решавай по-сложни задачи. Има такива в изобилие. Дори само за подготовка за изпита вече има толкова задачи, че едва ли ще имаш време да ги решиш всичките (сложи и тези за Телерик, които са много подобни). Не забравяй все пак за какъв изпит се готвиш. "Разкрасяванията" няма да ти помогнат. По-скоро обратното. Вместо да губиш ценно време по-добре изреши направо цялото домашно и после мини на следващотото и т.н.,  а после решавай теми до откат.

1
22/08/2015 18:18:14
remote87 avatar remote87 121 Точки

Благодаря за съвета! Това правя. Въпроса е, че все още не мога да реша задачите от изпитите / не ми стигат знанията /. Опитвам се да вървя напред с лекциите и с домашните като се опитвам да научавам и нещо по-напред докато решавам. В момента, в който сметна, че горе долу бивам, започвам задачите от изпитите :)

1
avgustinov avatar avgustinov 31 Точки

Защо си сложил знака '+' пред (a + b + c) ?

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

Не разбирам, за къде говориш? Не виждам такова нещо, освен в 

sum[i] = Convert.ToString(a[i] + b[i] + c[i]);

но тук нямам "+" пред уравнението.

0
avgustinov avatar avgustinov 31 Точки

Извинявай, исках да задам въпроса към evgenikolov, грешката е моя!

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

В този случай съм използвал "+" за да конкатенирам стринга преди него с резултата от събирането след това. Другия удачен вариант е да го напиша резултата като placeholder и да изнеса събирането след ","(или в отделна променлива). Не знам реално защо съм избрал този начин, но явно тогава ми се е сторил по-удачен. 

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

Само напомням, че конкатенацията е доста бавен процес  / ако не се лъжа отнема доста от динамичната памет / и в случая може да не е проблем, но при една по-сложна програма може много да забави изпълнението, което пък от своя страна води до други проблеми :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.