Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

remote87 avatar remote87 121 Точки

[HOMEWORK] Console Input / Output - Problem 1: Sum of 3 numbers

Write a program that reads 3 real numbers from the console and prints their sum.

Искам да попитам, така решена задачата / с масиви /, правилно ли съм се ориентирал, променливите / без sum / да са double и според вас, добре ли е решена така задачата?

Някакви идеи за оптимизиране на кода / по-бързо изпълнение, евентуално дали да го направя с float; по-коректен код; разбираемо ли е приложението /?

http://pastebin.com/C398ZBmz

Благодаря предварително!

1
Programming Basics
remote87 avatar remote87 121 Точки

веднага ти отговарям, колега: смисъл никакъв като цяло, но обичам малко да усложнявам условията на задачите, защото е по-интересно, а и по моя начин / вярно, че е по-сложен за такава задача /, но потребителя въвежда първо, колко примера иска да направи, после въвежда накуп всички числа, които иска и накрая всичко му излиза в табличен вид - удобство. :)

А по твоя начин / в никакъв случай, не казвам, че е грешен или нещо такова / просто не ми харесва едно по едно да се въвеждат нещата и при всеки ressult да се затваря приложението и после да се пуска наново, затова съм го написал така :)

1
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Разбирам те. Няма нищо лошо в това да си усложняваш задачите да за научаваш повече. Дори те поздравявам за желанието да го правиш. Успех! 

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Благодаря! Само на изпита да не ми изиграе лоша шега това умишлено усложняване хаха :)

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

До колкото виждам си си craft-нал условието, така че потребителят да въведе N на брой тройки числа, които да събереш.

След като показваш тяхната сума само веднъж - при последното принтиране с цикъл, няма смисъл да я пазиш в масив. Декларацията на този масив е леко излишна, не е някакъв ground-breaking проблем, но един масив по-малко - по-добре :)

Така, че там където принтираш всяка тройка и сумата й на нов ред, просто смятай сумата директно там.

            for (int i = 0; i < examples; i++)
            {
                Console.WriteLine("|{0,-8}|{1,-8}|{2,-8}|{3,-8}|", a[i], b[i], c[i], (a[i]+b[i]+c[i]));
            }

А ако принтираш числата там, където ги и четеш, въобще ще елиминираш нуждата от масиви.

 

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Много благодаря за насоките! Ще си коригирам кода. Още малко са ми неясни масивите и не бях предвидил момента със сумирането :)

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Kъдето задаваш Current Culture, извади го от цикъла и го сложи най-горе в програмата за да го зададеш само веднъж. Както си го написал в момента, на всяко завъртане на цикъла ще сетваш Current Culture, което е безсмислено.

Поздрави!

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Мой пропуск! Благодаря за забележката :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.