Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hpenev avatar hpenev 0 Точки

Fix The Auto-Generated Code

Здравейте, имам въпрос относто оправянето на автоматично генерирания код, след като се създаде нов проект.

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace ConsoleApplication1
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
        }
    }
}

Защо е толкова важно да оправим автоматично генерираният код? На мен лично ми е много досадно това и търся разумно обяснение защо трябва да го правя.

 

и вторият въпрос: Ако наистина трябва да се прави всеки път, има ли някакъв начин да кажем на Studio-то да ни генерира кода към който се стремим? а именно:

using System;

namespace ConsoleApplication1
{
    class Program
    {
        static void Main()
        {
        }
    }
}

 

0
Programming Basics 07/09/2015 13:21:08
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

Относно файловите темплейти има инфо в нета, зависи от версията на VS къде да се търсят. Направих го за нови класове и интерфейси, инфо ТУК. При създаване на нов проект все още не съм оправил нещата, но мисля да пробвам ТОВА.

YAGNI - You Ain't Gonna Need It. По-добре да се махнат всички директиви и да се добавят такива само когато е нужно. С инструменти като Resharper това не отнема никакво усилие. И все пак зачистването на using-ите след като се приключи работа по проекта е добра идея независимо дали са били махнати още в началото; редовно се случва при грешен autocomplete да се вкара някой излишен using.

Едит: Това с експортването през уизарда работи (статийката от MSDN, към която сложих линк). Просто при създаване на нов проект вместо Console Application се избира къстъм темплейта, аз си го кръстих Console Application Clean.

4
07/09/2015 15:54:53
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.