Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ktodorov avatar ktodorov 42 Точки

C# Advanced Arrays, Lists, Stacks, Queues homework 09.Stuck Numbers

Здравейте,

Записал съм се за Fundamentals курса, който започва през септември и се опитвам да си помогна, решавайки домашното от първата лекция на предишния Fundamentals курс.

Имам проблем с девета задача - Stuck Numbers. Каквото и да пробвам, 5-ти тест от judge ми гърми. Не успях да намеря тестовете. Някой може ли да ми каже, от къде мога да ги намеря или какво съм объркал?

Ето кода ми:

http://pastebin.com/CBjnnGxu

Ето линк към задачата от judge:

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/14#0

Поздрави

Тагове:
0
Fundamentals Module
aanguelov avatar aanguelov 219 Точки

Понеже задачата е писана за джава, там сплитването по спейс работи по малко по различен начин.

За разлика от C#, хваща и крайни спейсове с регекс.

В случая ти трябва да добавиш един .Trim() на инпута и ще ти минат всички тестове.

2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

"Понеже задачата е писана за джава, там сплитването по спейс работи по малко по различен начин."

Хмм... Кое му е по-различното?

0
aanguelov avatar aanguelov 219 Точки

StuckNumbers - ето ми решението на джава. Без тримване и петия тест със спейса след последната цифра си минава.

Не е ли от овърлоуда на .split(), който работи със String "regex"?

Edit: Сега пробвах няколко варианта. В джава .split(" ") хваща спейс/ове в края на стринга, а в началото не. Табовете не ги хваща никъде.

0
13/09/2015 16:13:31
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Табовете няма как да ги хваща, защото не са спейсове, това и в C# е така, но по мои спомени при сплитване нямаше разлика, ако има спейс в началото би трябвало да върне на позиция 0 в масива празен стринг.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.