Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

penkov avatar penkov 110 Точки

Проблем с оцветяване на текст

Здравейте колеги, 

Искам да попитам как може да стане следното нещо. Въвеждаш текст в дадена textare-a и този текст се състои от всякакви символи кото могат да се наберат от клавиатурата. Та въпроса ми е как може да отделя символите които не са числа (всички букви и други знаци) и да им променя цвета. Пробвах с цикъл и CharAt, но не ми се получи. 

Ще се радвам ако ми помогнете, защото се блъскам от 2 часа насам и нищо не мога да измъдря.

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Дефинирай си въпроса по-добре, не става ясно какво точно се опитваш да постигнеш. Също така е хубаво да покажеш кода си, така по-лесно някой ще може да ти помогне.

Textarea-та съдържа само plain text, вътре в нея не може да променяш цветове. Може да вземеш текста от нея и да го визуализираш другаде като там да зададеш различен цвят за различните символи.

 

0
penkov avatar penkov 110 Точки

Извинявам се за неясния въпрос. Та идеята ми е взимам текста от Textarea-та и го променям и го пълня в div. Но как да стане извличането само на буквите и символите без числата.

А това е кода който е пълен шит. 

<html>
<head>
    <title>Index</title>
    <script type="text/javascript">
    var input_text;
    var insert;
    var symbol;
        function onloadFunction(){
            setInterval(insertText, 0);
        }
       function insertText() {
            input_text = document.getElementById("textarea").value;
            detect();
            insert = document.getElementById("change_dinamic_text").innerHTML=symbol;
        }
        function detect(){
                symbol = input_text.charAt(input_text.length);    
        }         
    </script>
<body onload="onloadFunction()">
    <textarea id="textarea" name="content" form="form"></textarea>
    <div id="change_dinamic_text"></div>
   </body>
   </html>

0
penkov avatar penkov 110 Точки

Мисля да направя следното, да направя всяка буква от въвеждането в char код и да сравнявам с таблицата, и ако е в диапазона на кодовете на буквите и знаците да ги оцветявам, ако не да продължавам натам с проверката, но когато направя For цикъл ми цикли до безкрай и сайта крашва.

0
14/09/2015 14:57:40
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Имаш различни варианти. Единият е с регекс. Друг е с цикъл да проверяваш поотделно всеки символ, това е условието символът да е цифра:
(c >= '0' && c <= '9')

Относно зависването - дебъгни в браузъра и виж какво се случва.

0
14/09/2015 15:13:13
penkov avatar penkov 110 Точки

Благодаря, отново ще пробвам с цикъл дано стане този път. :)

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.