Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

archlicher avatar archlicher 32 Точки

Добаване на ресурси.

 Здравейте,

в интрото на курса по Web Development  Basics се представи новата идея за оценяване на лабове. Всичко е ОК, но не ме устройва, че половината от лабовете са в петъчните лекции, а.к.а. докато съм на работа. Преди да ме нападнете искам да кажа, че за мен не е нормално да си вземам отпуски, за да мога да показвам допълнителна активност. 

Другата неяснота за мен е и самото разпределение на лабовете. Както многократно лекторът ни каза вчера, проектите ще с малко но достатъчно по-различни от предишните, така че да можем да покажем малко самоинициатива и креативност. Всичко ОК, но едиствените по-силни източници на знание си остават домашните и лабовете. Домашните за този курс не са много нито толкова тежки (отново думи на лектора). Тогава единственият силен източник са лабовете, които са толкова късно, че доста трудно бихме могли да си направим прилични проектите си. 

За мен решението е да се качат всички възможни ресурси (очевидно без видеата), така че сами да си направим всички лабове и когато трябва да си ги качим, без да има нужда да сме в залата, т.е. да сме се вързали към мрежите на SoftUni. Едновременно с това да можем действително всеки ден да работим върху проектите си, а не в събота на 3/10 да започнем от нулата.

Лек ден.

Тагове:
4
PHP Web Development Basics
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

В момента, в който лабовете станат готови ще ги кача.

Вариант за по-ранно качване и същевременно съвместим с оценяването на лабовете би бил - условията на лабовете да се качат от рано, а техните walkthrough-та по-късно, какво мислите?

0
archlicher avatar archlicher 32 Точки

Бих казал total fail.

Какъв е смисълът да имам само условие? Това ще е като напълно нов проект, който да предаваме по-време на курса. Само че ще са няколко допълнителни проекта. Още повече така ще се промени цялата идея на лабовете.

Не разбирам защо е толкова трудно да се даде възможност всеки сам да си прави лаб-а? Ако толкова му е трудно, да присъства на съответната лекция за лаб.

За on-line курсистите условията същите ли са? При тях как ще се правят лабове?

0
16/09/2015 10:03:14
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

За нас, които сме онлайн лабовете нямат оценяване и ги правим на доброволни начала. Определено са много полезни с walkthrough-тата.

Разбира се, че би било по-добре да са в пълния си вариант, но щом няма как заради оценяването на присъствените студенти...

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не са ли точно така и домашните, които ги спомена като ресурс, от който можеш да се научиш?

Онлайн курсистите също могат да правят лабовете - и да ги качват като домашни в съответния срок. Ако искат. Не е задължително :)

Когато някой лаб стане напълно готов ще го кача. Идеята ми беше да кача условията предварително, защото със сигурност ще са готови преди решенията.

0
16/09/2015 11:00:20
archlicher avatar archlicher 32 Точки

" Домашните за този курс не са много нито толкова тежки (отново думи на лектора). Тогава единственият силен източник са лабовете, които са толкова късно, че доста трудно бихме могли да си направим прилични проектите си. "

Това означава, че домашните не биха били достатъчен ресурс.

Надявам, се да дадете възможност на всеки да предаде всички задачи, които влият върху оценката за този курс. За мен това означава да предоставите лабовете в пълен вариант още от самото начало. Както написах по-горе, причините за това са две:

1) да можем да си ги направим по-рано и да ги предадем в определения срок

2) да създадем прилични проекти

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

От днес за съжаление няма как, тъй като самите лабове не са напълно готови. Като станат ще бъдат качени. Утре може би този, който е за сряда и до няколко дни и останалите два.

2
StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

От въведението на курса и отдискусията до момента аз все още не разбирам напълно как стоят нещата за онлайн студентите и лабовете. На слайдовете пише, че домашни + лабове формират 10% от оценката. Това важи ли и за нас - онлайн студентите? Или при нас си остава старото правило домашните да си имат тежест 10%, а лабовете - 0%? 

Естествено, който иска си прави лабовете - ако иска да се подготви добре...

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Всъщност тъй като са направени като тип домашни, ще важат и за онлайн студентите.

Датите за качване на съответните упражнения и лабове ще бъдат пускани предварително, както и условията + walkthrough-тата също, за да може да си ги правите вкъщи предварително или по време на лекцията :)

1
bucanero avatar bucanero 6 Точки

Здравейте,

виждам, че при предната инстанция на курса е имало възможност за онлайн защита на проекта.

Тъй като няма да бъда в страната, а надявам се ще бъда готов с проекта, ще има ли такава опция и сега.

Ако не, след това през поправителната сесия как ще протече защитата?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
@bucanero и през този курс ще е възможна онлайн защита по скайп
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.