Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Database Drivers Lab

Здравейте,видях,че лекцията Database Drivers е днес и до 20:00 трябва да се качи лаб-а.Това е само за колегите,които са присъствено или онлайн студентите трябва да го предадат до 20 часа ?

Тагове:
2
PHP Web Development Basics
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Аз гледам, че пише Упражнение, а не Лаб...

И дано не си прав, защото ще е малко некоректно за нас да важи същия срок като присъствените студенти, защото:

1. Присъствените студенти са били на лекцията, а ние ще я видим сигурно едва утре когато бъде качена /вярно, мога да прегледам презентацията, но дали ще е достатъчно.../;

2. Голямата част от онлайн студентите са работещи хора, които едва ли могат така да реагират в такъв срок.

Съгласен съм, че с walkthrough-тата лесно и бързо се правят, но е друго да си изгледал лекцията и да ти е ясно за какво става дума и какво упражняваш.

Мнението ми е, че ако нашето оценяване ще зависи от тези упражнения/лабове /както написа Royal в една друга тема/, то срока за предаването им трябва да бъде по-дълъг от този на присъствените студенти поради горепосочените причини.

9
18/09/2015 17:26:32
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Напълно съгласен съм с тебе.Но гледам че срока е до 20:00 днес и се чудя какво става...

0
VenciTerziev avatar VenciTerziev 22 Точки

А да ви попитам вас, как разбрахте RoYaL. Лабовете които са в отделни лекции или упражненията които са по време на лекцията. Кое трябва да правим и да качваме ? 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Съжалявам, ако това упражнение е изникнало така изневиделица като срок за качване. За онлайн студентите не беше задължително и не е част от оценяването.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Видеата от последната лекция са доста неприятно зуумнати..., от кода, който се пишеше в phpstorm-а нищо не се вижда общо взето... Нещо от настройките на Camtasia ли...?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Предполагам, че е нещо от проекторите. Забелязвам проблемът с тях в голямата зала (Inspiration) и Codeground, но нямам такъв с тези в Open source. За съжаление нямам как да ги оправя (видеата). Ще попитам колегите за съдействие, да не се случва същото идния петък в Inspiration. Ако имате въпроси относно писания код или разясненията съм насреща.

0
verito898 avatar verito898 265 Точки

Database Drivers само лаб ли е защото никъде не намирам качено видео ?

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Database drivers са включени във видеото за Security. Ако си ги гледала би трябвало си видяла :)

0
verito898 avatar verito898 265 Точки

Гледала съм от предния курс явно , благодаря :))

0
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Lab - Web Security & State Management а този лаб къде е и трябва ли да го правим до утре ?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Този лаб ще гледам тази нощ да го кача, освен ако нещо непредвидено не ме възспре, в противен случай ще бъде качен до утре около обяд. Срокът му за качване ще е утре до 23:59.

Давам насоки какво ще има на лаба:

Ще трябва да се направи логин и регистрация за нещо като RPG играта от проектите. Играч ще има ресурси (два вида - злато и храна) и ще може да строи сгради. Като се логнеш трябва да те праща на профил страницата от където може да смениш потребителското име и/или имейла (евентуално да си качиш аватар). Ще има линк към какво може да прави един играч - да строи сгради. Като се кликне върху Сгради ще праща на друга страница, където са листнати определени сгради, ресурсите които се искат за следващото ниво сграда и линк, който сочи играчът да построи следващото ниво. Когато го кликне, ако има ресурс ще му го вземе и ще построи нивото, а ако го няма - ще хвърли ексепшън.

В лабът ще се разпише и лека архитектура на приложението - неймспейс с основните класове - апликейшън клас, който има някои от common методите. User модел и Buildings Repository. Ще има неймспейс в който е поместен wrapper около базата (PDO), както и някакво factory, които ще му се подават параметри за конекция към базата и то ще вдигна съответния драйвър и dsn в PDO-то. Тази част ще се опитам с възможно най-малко TODO-та да я разпиша, т.е. 90% от нещата да са ви дадени.

За самото мини приложение ще има повечко TODO-та. Може би ще е 50 на 50 дадения код и този, който се иска вие да напишете.

1
StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

Ако лаба го качите утре на обяд (23.09), моля дайте поне едно денонощие време за реакция. Много хора имат и други задължения и не могат да реагират за от обяд до вечерта. Да не говорим, че за някои "от обяд" е по-скоро след 19-20 ч.

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Лабът е качен :)

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Супер, достатъчно навреме :)

ПС. RoYal видях, че ползваш HEIDI SQL за работа с бази данните и много ми допадна - изключително лек и интуитивен. Мисля, че няма да е лошо да го добавите, като tool в курса по Бази данни - най-малкото може успешно да замести Workbench-а за MySQL. /не си спомням да беше споменаван на курса.../

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Да не отварям нова тема, имам един въпрос. Как е правилно да се пишат отварящите къдрави скоби в PHP - доколкото прочетох и видях в интернет:

- за класове и методи - на нов ред;

- за условни конструкции и цикли на същия ред.

Така ли е?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Точно това е общоприетата конвенция :) PSR-2

P.S.: Добра идея е това да се вкара в ресурсите по бази данни Heidi-то. Ще го направим :)

1
23/09/2015 14:21:00
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.