Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

onefen avatar onefen 27 Точки

Проблем с TortoiseSVN

Здравейте,

имам проблем с качването на файлове в github с TortoiseSVN. До скоро всички си работеше нормално, но си изтеглих и инсталирах по-нова версия на TortoiseSVN. Сега като си направя ново Repository в GitHub и пробвам да commit-na файлове ми дава грешка "out of date". Четох из интернета на английски и доколко разбрах това се получава ако файловете в repository-то и на при мен се разминават нещо. Само че repozitory-то е ново и в github все още няма никакви файлове. А тези който са при мен са от днес, така че не разбирам кое му е out of date. Някой знае ли на какво се дължи този пробем? Преди не ми се е случавало. От това, че версията на програмата е нова ли е причината, От сайта на Github.com ли е или има друга причина?

Тагове:
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ако в репото няма никакви файлове, както казваш, дори и README.md, ще имаш главоболия да сложиш нови с Turtoise SVN. За да сложиш поне първите файлове, следвай туториала в гитхъб, който излиза, когато се опиташ да отвориш празното си репозитори. Ще те преведе как през конзолата да си инициализираш работно копие и да качиш 1вите си файлове. От там нататък ще може да свалиш репозиторито през костенурката и да качваш и дърпаш през нея, което аз силно НЕ ти препоръчвам, а по-скоро ти препоръчвам да се опиташ да свикнеш на конзолния клиент на гит.

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Качих файловете през конзолния клиент на git, но е много по гадно от костенурката. Защото, за да се запазят каквито и да било промени на сайта трябва да се направят 3 неща. Да се add-нат промените, да се commit-нат и накрая да се push-нат. Ако не напрвиш едно от нещата промените не се запазват на сайта, а и трябва да се пишат километрични команди. Все едно, че работиш под DOS, ако някой още помни какво е това.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

С времето ще разбереш, че това е правилният начин :-) Stage-ването на файлове (add) си има своите плюсове. Commit-ването към локално репозитори позволява това някой да ти достъпи репозиторито преди да качиш на сървъра или да stash-неш промени, за да разрешаваш конфликти впоследствие :)

Иначе звучи overkill когато просто искаш да качиш един текстови файл, но идеята на вършън контрола не е такава все пак :)

0
dgp_82 avatar dgp_82 19 Точки

На мен ми дава същите грешки. Някой може ли да опише стъпка по стъпка как се създава репозитори през костенурката.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.