Loading...
supersane avatar supersane 234 Точки

Приложение с опция за публикуване във фейсбук.

Здравейте, първо да кажа, че нивото ми на програмиране е бих казал абсолютен basic. Изкарах курса по основи на програмирането в СофтУни и взех изпита с 5.25(казвам с цел да поясня, че съм усвоил материала от курса), учил съм ПИК в ТУ ама то едно преподаване, едно обучение... нямам думи, нищо общо с това, което научих тук. Та вече знаете колко ниски са ми познанията в програмирането до момента, сега да обясня малко за идеята ми. Понеже пътувам често от Пловдив(Асеновград) до София и използвам групата за споделено пътуване, реших да направя едно приложение, първо за PC, а после като разширя знанията си, задължително и като мобилно приложение. Но все още съм тук на PC програмката. Работи на следния принцип: Потребителя отваря ексето, избира си от възможните дадени настройки, и като натисне бутона се генерира текст, в зависимост от това какви настройки е избрал. След като се генерира текста, той се зарежда и в клипборда и е готов само да се постави и публикува в групата. Е да ама това е прекалено просто, и затова реших, че искам да сложа бутон, който да публикува директно в групата във фейсбук от програмата ми. Разбира се, преди да пиша тук мисля, че прочетох доста за това как да стане, регистрирах програмата в фейсбук, имам нужните неща и фейсбук СДК свалих. Ако някой е правил нещо подобно преди и желае да ми помогне ще съм много благодарен. Програмата я пиша на C# Windows Forms. Нещата за, които се нуждая от помощ са следните:

->Как да направя допълнителен форм, който ще се отваря, когато потребителя натисне бутона за публикуване, за да удостовери програмата да публикува?

->Къде в кодовете на приложението и как да напиша частта в, която програмата се удостоверява със самия Фейсбук?

->Къде в кодовете на приложението и как да напиша частта в, която програмата удостоверява потребителя и взима въпросния accessToken?

Засега мисля, че е това. Файловете съм ги качил в soruceforge на този адрес https://sourceforge.net/projects/schedulegenerator/ също така има и добавени скрийншотове на това, което е до момента. Благодаря предварително!

Тагове:
3
Общи приказки
kidroca avatar kidroca 117 Точки

Здрасти,

Мога само да те насоча че трябва да правиш AJAX request-и към дадени url-и във facebook. Един в който пращаш username и password за да вземеш access-token (auth-key) и друг в който пращаш данните които да се публикуват и дадения access-token , като трябва да видиш какви header-и се ползват във requst-ите. Примерно access-token може да се праща във header "Authentication"(сигурно няма да е точно така). Трябва да видиш в какъв формат ( може би JSON) и как да са сериализирани данните. Всичкото това - как да си структурираш requst-а трябва да го има като информация във facebook. 

Как да направиш AJAX или какъвто и да е HTTP request в C# не мога да ти кажа защото не знам. Но ако държиш да е на C# проучи как се правят HTTP request-и на C#.

Не знам дали въобще е възможно да се направи лесно през desktop програма, най - малкото от съображение че може програмата да е някакъв spamer който през 2 секунди да праща лоши неща към фб със някакъв evil loop.

Успех!

1
23/09/2015 01:29:18
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Щом ще е десктоп приложение, чийто лайффсайкъл е от отваряне до затваряне на приложението, не пречи да пазиш тоукъните и останалата информация в паметта.

Не съм разглеждал FB SDK-то, но ако не предоставя възможност да изпратиш през WebClient потвърждението на потребителя, то просто може да отвориш дефоултния браузър на операционната система, ембеднат в приложението.

За всичките рикуести ще ти трябва някакъв HTTP Client, например WebClient библиотеката от .NET Framework.

P.S.: На кого би му било по-удобно въобще да пуска .exe на компютъра си, за да пише във фб, докато междувременно е отворил фейсбук в браузъра и си пише с 10 човека? Ти хващал ли си се някога да правиш нещо във фб през приложение на компютъра си вместо от браузъра?

P.P.S.: Това май трябваше да е отговор, а не коментар :-)

1
23/09/2015 01:36:37
supersane avatar supersane 234 Точки

Благодаря за предоставените съвети! RoYaL, въпросното ехе не кой знае какво, но лично на мен ми е удобно да го ползвам тъй като понякога ми се налага да поствам в групата за пътуващи по няколко пъти в седмицата, а пък колко хора и въобще дали някой ще го ползва е друг въпрос :D. От друга страна и го правя за собствения си кеф, а и крайната ми цел е мобилно приложение за андроид и iOS, което да върши същите функции и въпреки, че звучи доста предубедно съм почти сигурен, че ще се използва от много хора, защото грубо на ден има по 100тина поста в групата за пътуващи София-Пловдив, да не говорим и колко още други групи има. Но както казах, правя го за лично удоволствие и полеко развитие, не търся никакъв профит сега. Все още иначе не съм я докарал до никъде с фейсбук постването, така че всички помощи са добре дошли :D

update: Успях да направя, приложението да се свързва с фейсбук и да публикува, но за съжаление на този етап от фейсбук не позволяват на приложенията да публикуват в групи, където потребителя, използващ приложението е просто member, или иначе казано, ако не си админ на групата не можеш да постваш, дори и групата да позволява на member-ите да публикуват ръчно през самия сайт. И в този момент от фейсбук отрязаха цялостната ми идея, ама здраве да е, току виж в близкото бъдеще може да променят това им правило. :D

0
25/09/2015 12:12:23
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.