Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Молба - удължаване на курса Web Development Basics

Имам молба към екипа на СофтУни - ако е възможно да се удължи курса с една седмица, следователно защитите да са на 11-ти вместо 4-ти октомври, за да можем да направим наистина добри и смислени проекти по нормален начин. На мнение съм, че в момента времето, с което разполагаме, е крайно недостатъчно, за да научим материала, който не знаем, за завършването на такъв проект и успоредно с това да правим самия проект...  

50
PHP Web Development Basics
dinkoslav avatar dinkoslav 123 Точки

Привет,

До колкото виждам, доста хора са се отказали още преди да почне курса. Доста се отказаха по време на курса. Като цяло нещата си клонят в тази насока. Аз все още не знам какво да правя и какво трябва да ми представлява проекта. Никой не показва нищо смислено, има лекции в които не намирам нищо общо с проекта. Разбира се най нужното ще се покаже на края, че да имаме 1 ден време за проекта. Има толкова много изисквания и ABSOLUTELY REQUIRED неща, а тепърва чувам за тях (не и от лекциите). Надали някой ще ни каже до последно що е то. По-скоро ще трябва сами да издирваме смисъла на нещата и да се опитваме да разгадаем мислите на човека, които е измислил проекта. Гледах някакво обяснение на Royal относно зададените критерии, но не виждам полза от тях. Ама ... успех на всички :)

Поздрави,

Динко

16
quickben avatar quickben 966 Точки

Колега ако чакаш да дойде последната лекция и тогава да си правиш проекта(или да се готвиш за изпит ако е друг курс) няма да стане работата.

Има инстанция на същия курс незнам какво ти пречи да изгледаш всички лекции за един два дни.

А това, че някой хора са се отказали от този проект(включително и аз) не означава, че и ти трябва да се отказваш, другото е търсене на причини.

Има книги, има туториали има всякакви матеряли, въобще не е невъзможно да се направи проекта за даденото време, просто трябва се отделя много време всеки ден.

А това за, че никъде не е било обяснено какви са тези  ABSOLUTELY REQUIRED не е вярно, аз как откъде ги знам? :)

-6
quickben avatar quickben 966 Точки

И да цъкате минуси без здраво кодене нищо няма да направите, другото е търсене на оправдания за вашата некадърност и/или мързел.

След защитите на проекта отидете и питайте хората които са го направили и ще ви кажат, че не са се оплаквали из форума а са си седнали на задниците и са си направили проекта.

"Стига сте мрънкали" - Наков

-1
29/09/2015 00:44:48
dinkoslav avatar dinkoslav 123 Точки

Привет,

Хахахаха не знам кои цъка минуси :) Писах не случайно тук, не защото не мога да направя проекта, а защото времето е оскъдно. Някак си ми се струва, че ни пришпорват и не мога да разбера защо.

Лек ден,

Динко

0
scr33nsh0o7 avatar scr33nsh0o7 61 Точки

Аз за какво плащам такса? За да гледам безплатни лекции от предния курс и да си организирам собствено обучение? 

В Софтуни стана практика да се преподава едно , а да се изисква друго. Поне слагайте ясна летва за да знаят хората колко точно да учат за конкретен изпит, защото каквото и да си говорим, се учи за изпит. Ако искаш да учиш реално технология това не става за 2 седмици. Да не говорим за хората , които не са минавали ниво 2.

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

@scr33nsh0o7 При този конкретен курс не се преподава никаква технология. Избира се един език, в случая РНР и се говори за това как да си направиш технологията сам. Концептуален курс за това как нещата работят отвътре. Примерно на последната лекция направихме някакъв deep escaping на данни в обекти, примитиви и масиви. Видяхме, че става рекурсивно и че трябва да се четат пропъртитата на обекта през Reflection. Това най-вероятно може да ти свърши работа за още няколко неща в проекта. Идеята на обучението не е някой да ви покаже "Ето как да прочетете анотацията @ROUTE("users/login"), сега да сплитнем по скоба, да вземем текста вътре, да сплитнем по наклонена, да вдигнем users контролер и да извикаме login метод. Сега напишете анотация @ROUTE("users/login") и я прочетете". Какъв е смисълът да се покаже абсолютно всичко, което трябва да имате на изпита? Какво ще научите? Как да си вземете (копирате) изпита? Ще научите ли как работи поне едно нещо отдолу? Не съм убеден.

Според мен обучението трябва да преминава така - дават ви се инструментите, а вие правите задача свързана с тях. Например обяснява се какво е рифлекшън, основните неща от API-а му и после ви се дава задача да парснете анотации на метод или да хванете колко аргумента и от какъв тип приема.

Не забравяйте, че имаме още 2 лекции и един Лаб. На днешната лекция ще си говорим за повечето от абстрактните неща като рифлекшън, съответно анотации, вюхелпъри и т.н.

@dinkoslav няма користна умисъл в това да са толкова кратки сроковете. За съжаление ще трябва да се съобразим със срока и да направим максимално много за максимално кратко (както винаги и навсякъде:))

1
29/09/2015 11:34:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.