Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Ако някой може да даде идея къде бъркам с решението на задача 8 от Operators and expressions, ще съм много благодарен.

Ето варианта, който измислих: http://pastebin.com/Vh0XU1p1

Проблемът е, че не пресмята правилно - например 78 и 36 ги смята като прости.

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Здравей. Така както си го направил кода, всяко число, което въведеш, се дели n-1 на брой пъти (n e самото число, което си въвел) като ако има остатък си сложил "prosto" да е равно на 0, което пък да е равно на Prime. Тоест като въведеш 78, последното число, на което го делиш е 77, при което има остатък, съответно "prosto" ти е равно на 0 и съответно ти го изписва като prime.

Защо вместо да го въртиш този цикъл, което е излишно, направо не сложиш деление на числата 2, 3, 5, и 7? Всякакво друго деление е излишно, защото ако едно число се дели на 12 примерно, то ще се дели и на 2. Ако се дели на 9, ще се дели и на 3... и така нататък. Тоест няма да е просто. Излишно е да го делиш на всички възможни числа. Плюс това цикъла ти трябва да спира в момента, в който успееш да го разделиш на едно от всичките числа, с които го делиш. Така направен той си го върти и всеки път сменя стойността на "prosto".

 

Ако едно число не се дели на 2, 3, 5 и 7, и ако самото число не е едно от тях, и ако е положително, то то е просто.

Не съм много сигурен дали го обясних както трябва. Ако имаш нужда от допълнителни обяснения, пиши.

1
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Ето и един друг подход на задача 8 http://pastebin.com/YY2e7NeH Веднъж като се схване логиката с делителя и става лесно за разбиране, но мисля че може и да се опрости. 

0
a_tifonoff avatar a_tifonoff 26 Точки
Математически това не е вярно.
0
a_tifonoff avatar a_tifonoff 26 Точки
Математически това не е вярно.
0
a_tifonoff avatar a_tifonoff 26 Точки
Математически това не е вярно.
0
1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.