Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

[Visual Studio 2015] - Windows.Form - Как да вмъкна карта на игра, която да се чете от конзолата?

Здравейте,

моля ви за помощ как да направя Map (карта) на дадена игра примерно: https://www.google.bg/search?q=maze+console+c%23&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAmoVChMIydSVh4qjyAIVw9QaCh0ydgaX#imgrc=VigaZ3VWuSuBMM%3A  , в този случай как мога аз да си нарисувам нивото или как е направена тази карта? Най - верояно е използвано Windows.Form, но от там нататъка не знам как да го обработя, можете ли да ми помогнете?

 Много ще съм ви благодарен за съдействието.

Поздрави,

Антонио

Тагове:
0
Общи приказки
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Това, което виждам на снимката, е конзолно приложение. Тази карта представлява една матрица, тоест двумерен масив. Като всеки символ отговаря на стойност в матрицата и неговото местоположение в конзолата отговаря на позицията му в матрицата.

Изрисувана е с обичайните Console.Write и Console.SetCursorPosition.

0
02/10/2015 09:27:25
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Въпроса може да ти стори малко глупав, но понеже съм на работа и няма как да го тествам. Можеш ли да ми кажеш, като дам add Form във VS от там ще ми се генерира using Windows.Form, където да направя двумерната матрица и въпроса е какво да избера от този прозорец за да мога да създам такава форма? т.е. дясното копче на мишката върху Application -> Add -> Form и после?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Windows.Form обектите не важат за конзолни приложения. Това, което се опита да ти обясни колегата по-горе е, че това не е графично приложение и са пресъздали картата с двумерен масив. Това, което ти искаш да направиш е да създадеш форма, което не знам дали въобще ти върши работа. Концепциите в двата типа приложения са съвсем различни.

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Ахам, значи ако използвам отделен class, в който да направя картата с двумерна матрица ще постигна желания резултат нали?

0
02/10/2015 15:43:49
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.