Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

manahmanah avatar manahmanah 0 Точки

Проблем с рутер TP LINK

Здравейте!

Имам проблем с TP Link рутер. Не излъчва никакъв сигнал и по никакъв начин не може да бъде открит от компютрите вкъщи. Светят му без премигване само две лампички - тази за QSS и индикаторът, че е включен. Опитах да направя ресет, но не мисля, че се получава, лампичките дори не премигват, а продължават да светят. Някакви предложения дали може изобщо нещо да се предприеме или трябва просто нов?!

 

 

Тагове:
0
Хардуер
bgtelbg avatar bgtelbg 2 Точки

Ако все още имаш проблем пиши да го оправим

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

а имаш ли възка до самия рутер?

ping 192.168.1.1

0
jefrey avatar jefrey 0 Точки

Здравейте,

 

Бихте ли могли да помогнете за един проблем с рутер TP link?

Използвам рутер както за безчижен интернет, така и за гледане на телевизия. В началото, където ми е кутията, кабелът от доставчика се разделя на 2 - едното отива към рутера, а другото към устройството за тв и влиза директно в него. Кабелът, който отива към рутера от своя страна също се разклонява на 2 - единият отива в wan port-а, а другият - в lan port. За да работи телевизията трябва да е включено така. Но за съжаление наскоро рутерът започна да прави проблеми, които се изразяват в това, че отхвърля едновременно включените ван и лан портове и се рестартира постоянно.

Каква може да е причината, някакъв конфликт на мак адреси примерно... ?

Говорих с доставчика, но не можа да помогне.

 

Ще съм благодарен за всякакво инфо!

 

Поздрави

 

0
bgtelbg avatar bgtelbg 2 Точки

Щом се рестартира рутера възможно е адаптера да прави проблем пробвай да го смениш .

0
bgtelbg avatar bgtelbg 2 Точки

Опитай да изключиш кабела който е към телевизора като изключиш кабела от лан порта на рутера . И ми кажи на какъв интервал от време се рестартира( и как разбираш , че се рестартира по индикаторите или ти така си мислиш ) , но първо направи това което ти обясних

0
jefrey avatar jefrey 0 Точки

Здравей,

 

Веднъж горя захранването, но сега не е от него.

В крайна сметка днес извиках техник да види мрежата. Каза, че е ок. Сложи суич пред рутера и след това ръчно вкара мак на сет-топ-бокса в тяхната мрежа.

И засега работи !!

Благодарности за отговорите!!

П.С. сега мисля да не го връщам пак, за да ти кажа на какъв интервал е рестарта. Но може през уикенда пак да го върна на старото и да засека.

Ресетваше се, освен мигането на лампичките губеше и безжичната. Щом изключех кабела от лан порта, безжичната се връщаше обратно... Но това не ми беше решение..

0
02/09/2019 18:55:00
bgtelbg avatar bgtelbg 2 Точки

Само да попитам рутера ти с 4 лан порта ли е или е с два? Има модели на  Tp Link Които са само с 2 порта мисля ( 1 wan и 2 лан порта) , че при тях прави този проблем!

0
jefrey avatar jefrey 0 Точки

Здравей,

С 4 лан порт-а е.

Доколкото успях да установя, дори и да работи нормално вечерта, на сутринта като стана пак е нон-стоп на рестарт. Тоест нещо през ноща се сбъгва, когато няма потребление...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.