Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Формат на домашни - Photoshop

Здравейте хора, искам да питам преди да ги запазим във RAR документ в какъв формат да правим нещата от домашните. Благодаря предварително

Тагове:
1
Photoshop 15/10/2015 13:13:15
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Засега изпращайте вашите работни psd файлове, докато са малки. Другият вариант е да включите в архива само изходните файлове и резултата във вид на .jpg, без psd файла, за да се види от какво е направен колажа. Нека да са кръстени подходящо, например крайният файл да е result.jpg или finall.jpg, за да улесним проверяващите.

Най-отгоре на домашното пише какви файлове приема системата, а именно zip, 7z и rar. Мисля, че 7z прави най-малки файлове, което може би е важно, като се има предвид ограничението от 10МБ.

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Ама как се качват само тва не ми е ясно, гледам качили са видеа лекции но немогат да се гледат.

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Вече би трябвало да се е появило бутонче "Избор на файл". Видеата още се ъплоадват, затова. Скоро.

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

А за домашните работи няма ли да се дават някакви точкии.

 

-1
NikPetkov avatar NikPetkov 10 Точки

Здравей, всичко е обяснено във видеата, моля изгледай ги :)
 

0
ZzozZ avatar ZzozZ 16 Точки

Предлагам идея: В архива да присъстват 2 файла. Единият да е резултата от домашното а другият да е текстови файл с линк към psd-то което е закачено в един от всичките сайтове за съхранение на файлове. Така освен крайният резултат ръководителите ще могат да разгледат и работните файлове и по този начин ще разберат какви похвати сме използвали.

0
19/10/2015 22:39:29
christomitkov avatar christomitkov 67 Точки

Ако не си влязъл в системата не можеш да качиш домашно - като гост виждаш само инфото за курса.

0
christomitkov avatar christomitkov 67 Точки

Относно домашната работа. Направих отделна папка с работен PSD файл, материал (3 изображения) и краен резултат JPG файл. След архивиране размерът на папката е около 5MB и няма никакъв проблем всичко да се качи в системата (ограничението е 10MB).

Успех

0
20/10/2015 10:54:54
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Колеги аз нямам и немога да си инсталирам Bridge какво да правя това толкова лие важно немога да си инсталирам нито една версия немога и нестава опитвах нестава и нестава.

0
tanml17 avatar tanml17 27 Точки

че то ние сами си ги проверяваме един на друг, ръководителите не ги проверяват и оценяват

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Как така си ги проверявате колеги може ли да ми обясните повече.

-2
tanml17 avatar tanml17 27 Точки

нали има система за оценяване на домашни и всеки от нас трябва да провери и оцени домашните на поне 3ма от неговите колеги в срок от 3 дни след изтичане на срока за предаване на домашните.

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Разкажи ми повече за това как мога да го направя ако може да ми обясниш повече.

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Срокът за проверка също е една седмица.

0
26/10/2015 11:15:43
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Това, че нямаш бридж не е фатално. Можеш да си отваряш и съхраняваш файловете по някой от другите начини. Не е свързан с домашните, които трябва да предаваш.

0
tanml17 avatar tanml17 27 Точки

ами не знам дали е седмица или е 3 дни, в често задаваните въпроси пише 3 дни, аз това съм прочела и това споделям :)

 

Цитирам: 

4) Срокът за проверяване на домашни да не е изтекъл.

Оценяването на домашни става възможно след изтичане на срока за предаването им. След това, студентите имат срок от 3 (три) дни да проверяват домашни от дадената тема. След изтичане на този тридневен срок нямате възможност да проверявате повече домашни към темата.

https://softuni.bg/faq#question-22

 

0
tanml17 avatar tanml17 27 Точки

Емил, прочети често задаваните въпроси на сайта, там всичко е описано разбираемо :)

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Да, защото това се притеснявах, дали бридж е толкова необходим, да гледам и в момента лекциите и да напредвам и се радвам, ами да ако имам и други въпроси ще питам тук във форума.

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Гледам в момента да и следвам всичко което се казва там, да следвам го точно както трябва а тези точки които се получават тук важат ли нещо за накрая за резултата.

0
RenetaV avatar RenetaV 1 Точки

Имат значение не толкова точките, колкото цялото ти представяне и ангажиране към курса. Още на първата лекция ни казаха (можеш да си погледнеш презентацията или видеото), че към финалната оценка на изпита, ако ще се явяваш на такъв, то бонус ти носят:

до 5% от представяне на домашни

до 5% от качествена проверка на домашни работи

до 5% от активност във форума

до 5% бонус за асистенти

1
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Имам проблем файла е повече от 10 МВ какво да правя.

-1
tanml17 avatar tanml17 27 Точки

намали си размера на изображението и моля те прочети другите теми по въпроса, защото тези неща вече са обсъждани :)

0
svetivdim avatar svetivdim 0 Точки

Здравейте колеги.

Някой може ли да ми каже защо не мога да си стартирам фотошопа(cs6).Стартирам го като всички останали програми,но не стартира.

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Здравейте колеги искам да питам "с основа 500 пиксела" как така не трябва ли да има две стойности как така да го запишем с една стойност някъде има ли го обяснено да го гледам. Благодаря

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Искам и да итам как така с основа 500px не трябва ли 2 стоиности да има за височина и широшина само това немога да разбера, моля някой да пише

0
NikPetkov avatar NikPetkov 10 Точки

това означава width = 500 :)

1
RenetaV avatar RenetaV 1 Точки

Колега, основа = ширина (width), хоризонтал. Другото е височината на снимката (height). Също така ppi - pixels per inch (което се регулира от "резолюция"). Можеш да изключиш функцията "constrain proportions", така ти сам ще задаваш стойности на програмата, без тя да ги изчислява автоматично. Можеш да гледаш видеата от лекциите на страницата на курса или в канала на Software University в YouTube. Дано съм била полезна, успех :)

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Благодаря колежке много ми помогна наистина това не го знаех, гледах но това май съм го пропуснал и съм малко барникане сега вече го разбрах как става

 

0
svetivdim avatar svetivdim 0 Точки

Здравейте колеги.

Имам един такъв въпрос-ще имам ли достъп до видеата и лекциите като цяло след изтичане на курса и след изпита?

Благодаря ви предварително

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

Здравейте искам да питам, след предаване на домашното и срока може ли някак да коригираме някое от домашните и пак да си качим.

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

А при мене това нещо със Пач туула нещо не се получава като маркирам и влача и цвета ми става черен не замества с обласста където съм го преместил, нещо не се получава както трябва.

0
EmilSolenkov avatar EmilSolenkov -4 Точки

"Какво представлява изпитът? къде се анмира тая опция искам да видя повече неща за изпита но немога да я открия търсих навсякъде немога да я открия.

0
svetivdim avatar svetivdim 0 Точки

Какво представлява изпитът?

Практическият изпит ще се състои от общо 4 задачи. Едната ще е за подготовка на уеб банер, втората ще е каре за печат. Третата ще изисква обработка на колекция от снимки с екшън. Четвъртата ще е по-сложна и с най-голяма тежест – изготвяне на плакат или корица. Необходимите материали ще бъдат подадени преди самия изпит. Могат да се използват всякакви ресурси, без "помощ от приятел". Изпълнението на всички домашни ви гарантира успешно представяне на изпита.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.