Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VBaltov avatar VBaltov 3 Точки

Кой избор на образование е най-добрия?

Здравейте! Има един проблем, който от доста време не се маха от главата ми и той е: къде да уча? Тази година ми предстои да избирам на къде да ходя и в какво да се разрививам, а искам да направя правилния избор, за да не си бия главата в стената за в бъдеще. Мисля да кандидатствам в ТУ-София "Компютърно и софтуерно инженерство", като паралелно да уча и тук, в СофтУни. Бихте ли ме посъветвали нещо? Благодаря Ви за отделеното време и за отговорите, предварително!!! (Ако съм сложил темата на грешно място, моля да бъда извинен)

Тагове:
1
Общи приказки 20/10/2015 01:43:25
mirela95 avatar mirela95 56 Точки

Здравей, последните два коментара са точно това, което мисля и аз. Много е сложно да се вземе решение. Още повече ако не са ви информирали в гимназията като хората как стоят нещата с университетите, както стана при мен. Решението ще го вземеш ти, не мисля, че ще се повлияеш от нашите коментари. Моето мнение е, че за престижа да изгубиш 4 години и да не говорим за разходи, учене, от което почти нищо няма да ти трябва... не си струва. Това го разбрах само след една година, след като учих в университет и се отчаях от всичко. Ако искаш да успееш като програмист, учи в СофтУни, наблягай на материала, и ще успееш. И още един огромен плюс е, че ще си около интелигентни хора. И може да се запишеш в университет партньор за диплома. Но според мен не си струват нервите, които ще изхабиш ако учиш в Техническия и т.н. Това е мое мнение, сигурно си личи, че съм бясна на изобщо цялото положение с образованието в страната ни. След като напуснах университета, в който бях, имаше много коментари за мен. И аз все казвам - за да напуснеш държавен университет, трябва да си или много умен, или много прост. :D Сега ти е времето да опитваш, както опитах и аз и видях, че няма да я бъде. Сега ти е времето да грешиш. Въпроса е да се научиш от грешките си и да избереш правилното за теб.

1
dgp_82 avatar dgp_82 19 Точки

Софтуни задължително, за да научиш занаята. Когато тръгнеш на работа от занаята който си научил може да запишеш някой университет ей така уж за престиж, въпреки че те българските университети са един престиж...Както и да е, хубаво е това което учиш да можеш да го прилагаш да ти върши работа, да знаеш,че си един от малкото които знаят и могат да го работят.ТУ, МГУ УАСГ, УНСС вече са морално остарели( едни и същи феодални старци преподават по учебници от 60-те години, които ги преписват и ще те задължават да си купуваш). Помисли добре все пак и направи правилния избор. Желая ти много успехи.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.