Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DRadoslavov avatar DRadoslavov 1 Точки

Какви са минималните изисквания на компютъра, за Programming Basics ниво?

Здравейте, задавам въпроса защото разполагам с доста стар ноутбук които има едва 2GB RAM CPU 2x1,66 667MHz и вградено видео! Ще се радвам на препоръки, благодаря за вниманието. :)

Тагове:
1
Хардуер
asyovchev avatar asyovchev -1 Точки

Здравейте, колеги,

Имам един въпрос, свързан с Visual Studio 2015/Visual Studio Community 2015, който се изисква за модула Programming Basics, и по-конкретно за системните изисквания на развойната среда.

В Интернет на сайта на Microsoft пише, че VS 2015 може да се инсталира на система с Windows XP SP3. За съжаление при мен не се получава - сетъп файлът на Visual Studio Community 2015 ме информира, че се изисква по-нова ОС от Windows XP SP3. Някой слагал ли е VS 2015 на машина с Windows XP и как го е направил? Съмнявам се MS да бъркат някъде, но все пак...?

Второ - за Windows 7 изисква ли се инсталиран SP1, за да тръгне VS 2015 или не?

Благодаря на всички за помощта!

P.S. VS2015 да не би да изисква SSE2, както Windows 8 например?

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Първо, повечето отзиви са, че е по-добре да си инсталираш VS 2013 Community, а не 2015.
Windows XP вече отдавна е морално и функционално остарял. Много нови приложения вече не го поддържат.
Сложи си Win7/8, което прецениш. За начало няма да ти трябва много, но поне 2 рам задължително, 4 още по-добре.

С каква машина си в момента? Защо ти е да слагаш въобще ХР?

0
asyovchev avatar asyovchev -1 Точки

Машината ми е доста стара - Athlon XP 3200+, 2 GB RAM, Windows XP SP3. Ползвам ХР, защото най-добре върви на този хардуер, плюс това не ми се сменя ОС, защото имам доста софтуер, закачен към нея.

С Visual Studio 2010 компютърът върви без проблеми, но големият въпрос е, докъде ще изкарам с VS2010, след като на слайдовете на курса се препоръчва по-нова версия на Visual Studio (2015 в частност).

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Големият въпрос, който те интересува е, до коя версия на .NET framework можеш да инсталираш на тази машина. За съжаление тук не мога да ти помогна.
Обаче, да знаеш, че можеш да си вземеш доста евтино лаптоп втора ръка, който да ти върши чудесна работа (около 250-400лв).
Аз така си взех и съм супер доволен.

А за студиото, аз съм с 2015 и не виждам проблеми, но повечето колеги не са доволни и се върнаха на 2013.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.