Loading...
agogo avatar agogo 12 Точки

Windows 10 легализира следенето, събиране на лични данни и не само ...

Здравейте!

Наскоро прочетох следната статия:

http://gatakka.eu/?p=1635&cp=1

и съм склонен на вярвам на автора й.

Вие какво мислите по въпроса, бихте ли инсталирали Windows 10 ?

Благодаря!

Тагове:
-1
Общи приказки
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

Решението е много просто...
Или приемаш за факт, че те следят без да се притесняваш тъй като няма нещо "нехакваемо" въпреки това дори един тип от Google (не му помня името) който се занимава с откриването на пробиви в операционната система на Microsoft похвали Windows 10 за сигурността в новата операционна система с репликата " 2 стъпки напред една назад" (можеш да гугълнеш репликата ако те интересува)

Или гугълваш "windows telemetry disable" и с малко четене си решаваш проблема със следенето поне на 80% от Microsoft понеже имаш ли интернет достъп значи можеш да бъдеш следен било то от доставчика ти, google, facebook, microsoft и т.н.

1
agogo avatar agogo 12 Точки

Решението е просто и аз вече го взех - обратно към извора.

Оттам откъдето започна всичко, там където всичко е просто и лесно, там където няма как да им работи шпионския софтуер, а именно - DOS.

Ако не сте чували за DOS(възможно е) вижте в Wiki-to!

:)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.