Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Онлайн обучение с Mac

Здравейте, има ли някой,  който се обучава онлайн като използва компютър Mac? Аз разполагам само с такъв и искам да се обучавам онлайн но не съм сигурна, че ще стане защото всички необходими софтуерни приложения са за windows...моля Ви за мнение и ако има някой с такъв компютър нека сподели. Благодаря!

0
Programming Basics 20/04/2016 17:03:24
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Пробвай с MonoDevelop. На първо време ще ти свърши работа. Вече по-нататък в КПК курса се пишат юнит тестове, ползват се инструменти като Resharper, StyleCop, dotTrace и други. Т.е. в един момент може проблемът пак да дойде на преден план, но има време.

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Обезнадеждих се, казаха ми че за да ми сложат Windows ми трябват сбодни 20-30 Гб а аз имам само 8. Освен това цялата ми памет е доста малка - 80 гб. Сега излиза, че или трябва да си взема някакъв лаптоп за учене с windows или да си увелича паметта на  macbook-a, и двата варианта са ми над 200 лв... 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Инсталирай програмата, която посочих, аз лично я ползвам под линукс и нямам проблеми, предполагам и с мак ще е така.

Оттам нататък - бих ти препоръчал вариантът с по-голям диск за мака. Има хубави ссд-та от 240 гб за около 180-200 лв. 80 гб просто са твърде малко за програмиране откъдето и да го гледаш.

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Добре, благодаря много за насоките.

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Така, инсталирах MonoDevelop, но неиска да ми го отваря, иска ми версия на ios 10.9, а моята е 10.7.5 и днес я ъпдейтнах(няма по нови ъпдейти за нея). Мнения какво да правя? Голям препъни камък се оказа май...

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Така, ако взема комютър с операционна с-ма Windows, бихте ли ми казали има ли някакви по-специфични изисквания за да мога да уча с него - напр. за паметта или нещо такова. Благодаря!

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Гледай да има поне 4 рам, за препоръчване 8. Приличен процесор, поне двуядрен. SSD ако имаш възможност. Макар че и с машина за около 200-300 лв (втора ръка) може да се работи, но ще е доста неприятно изживяване.

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Вие ме изумихте, аз смятах да взема с 1-2 Gb RAM, някой HP mini, Dell inspiron mini или Sony Vaio...а с посочените от вас характеристики ще ми излезе много скъпо. Така че, май е по-добре да се откажа?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Минимумът е 4 рам и двуядрен процесор. С тези параметри може да се намерят на прилични цени машини; за по-слаби - няма смисъл да си даваш парите. Не знам как са цените на настолните, това също е вариант, пък на лекции може да ползваш настолните в залите.

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

@NoniYordanova

Не се отказвай заради такава глупост. Пробвай с някаква по-стара версия на Xamarin Studio или с Visual Studio Code, което е доста далеч от Visual Studio, но е много леко и е безплатно. Има даже и online компилатори ако се окаже, че никой друг вариант не работи. Ако имаш наистина голямо желание съм сигурен, че ще намериш начин. Но се замисли за нова машина, защото с твоята можеш да изкараш първите няколко курса максимум.

0
gkyupev avatar gkyupev 11 Точки

Най-добрия вариант за мен е да надстроиш диска. HDD са достатъчно евтини вече и инвестицията ще е около 100 лв. За двойно повече има SSD както беше писал колегата по-горе. По-добрия вариант е SSD разбира се. Усещането ще е като от нова машинка. 

Аз също ползвам Мак и съм инсталирал Windows паралелно с МакОС. Процедурата е много лесна. От Apple са предоставили инструмента BootCamp с който се инсталира с няколко клика. 

Успех и не се отказвай.

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

На мен ми е достатъчно да изкарам първия курс, който е основата за да преценя наистина дали ще мога да се справям и по-нататък вече ще намеря примерно друг лаптоп за учене. Просто нямам възможност още да инвестирам толкова, като плюс това незнам дали ще се справям. Какво ще рече онлайн компилатори? Виртуален windows?

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Как се настойва диска на HDD?

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

@NoniYordanova

Имам впредвид нещо такова https://dotnetfiddle.net/. Не е като цяло препоръчителен вариант, но поне е гарантирано ще ще бачка на всякакви машини стига да има нет.

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Ще проверя, благодаря ви.

0
fruityloops avatar fruityloops 22 Точки

Aко успееш да освободиш  малко място, бих препоръчал направо да си сложив Parallels Desktop и да си пуснеш виртуалка Windows 10. Върви много бързо и няма никакви проблеми с Visual Studio или друг Windows software.

Windows ми заема към 20 гб. Parallels е малка прогама + visual studio ми излиза под 30гб.

0
08/11/2015 18:03:18
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.