Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Онлайн обучение с Mac

Здравейте, има ли някой,  който се обучава онлайн като използва компютър Mac? Аз разполагам само с такъв и искам да се обучавам онлайн но не съм сигурна, че ще стане защото всички необходими софтуерни приложения са за windows...моля Ви за мнение и ако има някой с такъв компютър нека сподели. Благодаря!

0
Programming Basics 20/04/2016 17:03:24
V_Ivanoff avatar V_Ivanoff 45 Точки

Кое те претеснява, че ще ползваш МАК. Почти всички софтуери имат и версии за МАК. И интерфейсът и командите са почти едни и същи. Не би трябвало да има проблем да използваш МАК. Ако все пак се претесняваш си качваш на една виртуалка един  WIN и си ръчкаш там.

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Например скоро ми трябваше Visual Studio, намерих версия за iOS но неискаше да се инсталира...а за виртуалния windows ми трябва повече място защото и в момента лаптопът ми работи малко бавно на моменти, а ако сложа и това незнам?

0
V_Ivanoff avatar V_Ivanoff 45 Точки

До колкото знам MS си оптимизираха продуктите за MAC, така че най-вероятно в инсталационния пакет е имало някакъв проблем. За виртуалната машина да ще бави след като е пусната. Лошото е че в момента от Apple имам само i-устройства иначе можеше да тествам.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Пробвай с MonoDevelop. На първо време ще ти свърши работа. Вече по-нататък в КПК курса се пишат юнит тестове, ползват се инструменти като Resharper, StyleCop, dotTrace и други. Т.е. в един момент може проблемът пак да дойде на преден план, но има време.

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Обезнадеждих се, казаха ми че за да ми сложат Windows ми трябват сбодни 20-30 Гб а аз имам само 8. Освен това цялата ми памет е доста малка - 80 гб. Сега излиза, че или трябва да си взема някакъв лаптоп за учене с windows или да си увелича паметта на  macbook-a, и двата варианта са ми над 200 лв... 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Инсталирай програмата, която посочих, аз лично я ползвам под линукс и нямам проблеми, предполагам и с мак ще е така.

Оттам нататък - бих ти препоръчал вариантът с по-голям диск за мака. Има хубави ссд-та от 240 гб за около 180-200 лв. 80 гб просто са твърде малко за програмиране откъдето и да го гледаш.

0
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Добре, благодаря много за насоките.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.