Loading...
Flacko avatar Flacko 0 Точки

BaaS & Parse.com

Здравейте,

Аз съм неофициален онлайн ученик на SoftUni,и от няколко дена насам мъча едното задание от посочената лекция. Целта ми е да направя 'ul' за всяка държава,като всеки списък за всяка държава да има class с името й.И за всяка държава като 'li'-та да добавям градовете й.Имат си Pointer-и в таблицата в Parse.com,всичко е ок.

Въпросът ми е : Как бих могъл за всеки град да проверявам към коя държава е неговият Pointer и да го добавя към съответния 'ul'.Страните съм ги докарал.Мъча се с градовете.Ето и как изглеждат нещата досега.

Script : http://pastebin.com/KKSZ6rS4

HTML : http://pastebin.com/sfzeChQa

Приемам всякакви съвети. Поздрави :)

Тагове:
0
JavaScript Applications 29/10/2015 22:34:08
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

Малко съм позабравил този предмет, но си погледнах домашното и имам проста филтрираща функция. Взимам id-то на държавата (пазя го като атрибут в HTML-a), след това от градовете взимам тези, за които id-то на държавата съвпада с това, което търся.

И двата ти линка изглежда водят към един и същ код. Но от това, което виждам, ти препоръчвам да си разделяш нещата - HTML-a, скриптовете и стилизирането (специално CSS-a е хубаво да го извадиш).

1
Flacko avatar Flacko 0 Точки

Хем сложих линк към скрипта...Оправено е.

Попринцип деля всичко.Но вмомента съм се устремил към това да наглася функционалността на "приложението".

Има ли начин да се свържа с теб,освен тук.Skype примерно?

Благодаря за отговора!

 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

В момента съм се хванал и аз да уча и няма да мога сега точно да ти обърна внимание, но може да ме добавиш скайп, дал съм си координатите в профила.

Относно разделянето, хубаво е например да отделиш логиката около градовете и държавите в отделни скриптове. Не помня къде се разгледаха тези неща в курса, но обикновено имаш папка lib за библиотеките, някакъв главен скрипт, както и модулчета, които се занимават с конкретни задачи. Още по-нататък се разглежда и MVC. 

Малко насоки - всеки ul е за определена държава предполагам. В такъв случай може на елемента да му сложиш някакъв атрибут, например data-id, където да сложиш id на държавата, за която е списъка. Така за всеки ul може да хванеш въпросното id и да си филтрираш градовете на база стойността му. 

Ако не си минавал лекциите от Advanced JS по-добре първо ги разгледай тях, по-сложна задача е ако си започнал директно с Applications курса.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.