Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vesheff avatar vesheff 13 Точки

[Technical Issue] Java Basics - Intellij проект в Eclipse и vice versa.

Здравейте,


От началото започнах да използвам Intellij IDEA. Пробвах и Eclipse, но доста повече ми се нрави първото. Проблемът, с който се сблъсках е при качването на домашното. Eclipse прави две папки (src и bin), а Intellij (src и out). Въпросът е че, ако отворя проекта на Eclipse с Intellij и vice versa нещата не са ок. 

За Intellij намерих как трябва да стане. Дори има начин за експортване на проект в eclipse. Ето това е линка: Import to IntellijExport Intellij to Eclipse

Не видях обаче начин за обратното, а и надали всеки ще търси и ще се занимава. 
Има ли някакъв универсален начин за пускане на java проекти създадени в различни IDE или трябва да се действа хамалската с copy/paste?

0
Java Advanced 16/01/2015 10:55:58
krach avatar krach 65 Точки

Като гледам видеото от лекциите Intellij  се мота СУПЕР МНОГО за елементарни неща. Само за събиране на две променливи виси по няколко секунди което супер много ме дразни, само докато гледам лекциите, какво остава на всеки тест да го чакам.

Пример
    int a = 1;
        int b = 2;
        int c = a+b;
        System.out.println(c);

 

Еклипса работи в пъти по - бързо.

 

Възможно е и да е до някакви конкретни настроики въпреки, че се съмнявам. Еклипса ми върви на машина до скоро с Windows XP която не беше преинсталирана 8 години и пак беше по - бързо- от колкото в лекциите.

-1
a1mbiser avatar a1mbiser 63 Точки

Според мен най-доброто IDE е това с което си свикнал.Относно скоростта на IDE-то по време на лекция трябва да се вземе в предвид, че преподавателят записва и видео на същия компютър което доста товари.

1
krach avatar krach 65 Точки

След като върви Уин 8-10 значи компютъра би следвало да е с достатъчни параметри за да може да работи нормално. Няма да изпадаме в подробности и мерене на параметри защото няма да е обективно. За да е обективно трябва да прави всичко паралелно с две три или колкото реши ИДЕта.

НО си напълно прав, за най - доброто ИДЕ.

Това ми беше и на мен идеята. Не е редно след като ти си свикнал с едно, да очакваш всички да се съборазяват с тебе, само и само защото по чиста случайност и лектора е със същото. Ако беше с Еклипс щеше да е обратната страна. Така, че просто разучаваш програмата и не търсиш собствената си некомпетентност в чуждото ИДЕ

0
10/11/2015 21:58:27
a1mbiser avatar a1mbiser 63 Точки

IDE-тата са въпрос на вкус (затова има и толкова много) .Колега Cocolino  колкото време губиш ти толкова и твоите колеги които примерно са се спряли на Eclipse така че това е излишно да се коментира  никой не задължава студентите да ползват само една среда за разработка а и според мен не би било правилно.За проверка на домашните вариянти колкото искаш дали с notepad++ дали с copy paste в твоето IDE .

На мен лично проверката на домашни ми е полезна почти колкото и писането им понеже винаги има някой по-умен/по-различен подход и от всеки научавам по нещо но това също е субективно :)

0
Cocolino avatar Cocolino 36 Точки

Колега a1mbiser, аз самия имах желание курсът да е на  Eclipse, т.к. впечатленията ми са, че е доста по-разпространено IDE, но въпреки това се съобразих с програмата на курса и се гмурнах в IntelliJ. Щом някой е решил да губи от своето време, добре, но нека не губи от моето. Само да не се окаже, че е решил да губи от моето, само за да спести от своето, като не се мъчи много-много да разучава IntelliJ, защото е познавал вече Eclipse?

Както аз отстъпих от своите предпочитания и скочих в една непълно непозната среда за разработка, така можеше да го направи всеки друг. Може би тук е грешката ми, че разчитам и другите да застават против принципите си в името на общия интерес.

0
krach avatar krach 65 Точки

Тук не мисля, че изобщо става дума за принципи. Трябва ли всеки да се затормозява излишно и да взима присърце това, че ти си решил да учиш ново ИДЕ докато другите учат нов език? И пак повтарям, силно се съмнявам въпросното да няма автоматични корекции на някакви грешки, които за конкретния случай са елементарни. Ако в крайна сметка е такъв проблем да минеш от едно ИДЕ на друго, проблема не е в другите.

Курса структури от данни и алгоритми, преобладаващата част пишат на C#, виновни ли са ми хората че аз съм решил да го правя на JAVA?!?! А там проблемите далеч не са от някакво копи/пейст упражнение за 2 минути. Задачите които дават са разписани на C# и въпреки сходството си, не е толкова лесно за начинаещ да може да приведе всичко в другия език.

 

0
Cocolino avatar Cocolino 36 Точки

krach, виждам, че докато не ти обърна внимание няма да мирясаш и ще повтаряш едно и също до откат, затова ти отговарям, с надеждата да се спреш.

Като изключим, че се намесваш в разговора ми с a1mbiser, трябва да отбележа, че много угодно извърташ думите ми. Твърдението ти, че съм тръгнал да уча IDE, докато останалите учат език е направо смехотворно. Напротив, дошъл съм да уча език и тъкмо, защото съм се запознал вече с официално ползваната среда за разработка, се дразня, че трябва да се занмавам с друга такава, вместо да уча езика. А догадките ти, че всичко ставало автоматично и елементарно направо ги подминавам. Аз казвам какво съм изпитал на свой гръб, а ти се правиш на гадател. Та, какво ти говори третото око можеш да си го спестиш, също както квалификациите за некомпетентност. Опитай се да слезеш малко на Земята, въпреки гадателските си способности.

Както и да е, курсът приключи вече.

-1
11/11/2015 14:42:57
krach avatar krach 65 Точки

Колега останал съм с впечатление, че коментираш тема във форум. И бидейки форум, личен разговор не е точното определение.

Аз не можах да подмина коментара ти за това, че ТЕ, ДРУГИТЕ ти губят твоето време, което просто не е така. И гадателските ми способности са само на базата на коментарите ти по адрес на всички изпозлващи ИДЕ различно от това което ти си решил да изпозлваш към конкретния курс. Било то и ИДЕ което и лектора използва. Също беше коментирал формата в който, да се изпращат домашните, за които също се изказа, като крайно мнение, което пък не съвпадаше с официално подадените като възможност.

Така, че по - малко нерви yes

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.