Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vesheff avatar vesheff 13 Точки

[Technical Issue] Java Basics - Intellij проект в Eclipse и vice versa.

Здравейте,


От началото започнах да използвам Intellij IDEA. Пробвах и Eclipse, но доста повече ми се нрави първото. Проблемът, с който се сблъсках е при качването на домашното. Eclipse прави две папки (src и bin), а Intellij (src и out). Въпросът е че, ако отворя проекта на Eclipse с Intellij и vice versa нещата не са ок. 

За Intellij намерих как трябва да стане. Дори има начин за експортване на проект в eclipse. Ето това е линка: Import to IntellijExport Intellij to Eclipse

Не видях обаче начин за обратното, а и надали всеки ще търси и ще се занимава. 
Има ли някакъв универсален начин за пускане на java проекти създадени в различни IDE или трябва да се действа хамалската с copy/paste?

0
Java Advanced 16/01/2015 10:55:58
VenelinGrozev avatar VenelinGrozev 130 Точки
Best Answer

В Eclipse можеш да импортваш съществуващи проекти (които не е задължително да са правени с Eclipse) през File -> Import -> General -> Existing Project into Workspace. В следващият екран посочваш сорса на проекта и той ти се импортва. Мога да потвърдя, че това работи за импорт на проекти от WebStorm в Eclipse. За Intellij IDEA нямам представа но не би трябвало да има проблем.

1
vesheff avatar vesheff 13 Точки

Много благодаря. 

Дано на всеки му се занимава като свали моето домашно. :) Предполагам има и други колеги, които ползват intellij. 

0
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Колеги, събуждам темата (чудех се дали да създам нова, но се отказах), защото от време на време получавам неадекватни коментари за домашните. Явно не всеки може да се оправи с проверката или пък просто така му е по-лесно, да си намира оправдания. Нека всеки, който иска - да сподели как според него е най-добре да се изпращат домашните. Аз лично ползвам Eclipse и нямам никакъв проблем да импортирам проект от InteliJ, нито пък, ако съм получил само .java файловете, да ги сложа в мой проект и да коригирам packages, пътища към файлове (каквито имаше в домашното за Streams), дори да си създам такива (защото в някои домашни лиспваха) - само и само да проверя дали решенията работят коректно.

Нека да обсъдим по-подробно с какви проблеми сме се сблъсквали при проверка и да стигнем до някои насоки към колегите, които искат да се научат все пак (то насила не става). 

0
29/10/2015 15:37:18
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Поздравления за сериозния подход, обаче Notepad++ е стандартният туул за проверка на домашни :)

0
29/10/2015 20:41:00
Cocolino avatar Cocolino 36 Точки

"Явно не всеки може да се оправи с проверката или пък просто така му е по-лесно, да си намира оправдания." - тук съм много несъгласен. За курса кое IDE е прието? IntelliJ. Точка. Около половината от домашните, които проверявам са на Eclipse и за всяко такова трябва да губя от личното си време за да правя гимнастики, защото на някой си така му е по-лесно и решил да ползва, каквото на него му е удобно.

Как да се качват домашните? Ами аз копирам цялата папка на IntelliJ проекта и архивирам в zip (въпреки, че харесвам повече rar). Zip е универсален за различните платформи, проверяващият разархивира, отваря папката и започва да разцъква. Точка. Бързо, лесно, безболезнено.

Радвам се, че има и хора, които се чудят как да оползотворят времето си. Навремето и аз бях така, но не го оценявах. Сега, когато всяка минута ми е ценна, да импортирам от други IDE-та и да създавм проекти, после да местя файлове и т.н. откровено ме дразни.

 

-2
krach avatar krach 65 Точки

Еклипса има опция автоматично да ти оправи повечето проблеми, подозирам IntelliJ също може. Не е сериозно IDEто на което е писан код да ти е критерии за кода. Предполагам че в практиката се налага да се сработваш с различни среди. Така, че е може би е добре да "загубиш време" в разучаване на IDEто което ползваш, вместо да губиш време всеки път при проверка.

Относно домашните: Please submit as homework a single zip / rar / 7z  НАЙ - отгоре на всяко домашно. Точка. Бързо, лесно, безболезнено.. wink

По въпроса с цененето на времето, след като половината от домашните които проверяваш са от Eclipse значи половината си губят от личното времето. А това че лектора води лекциите на IntelliJ и не е изказано изрично, какво IDE да се ползва, вместо да учa езика, защо да уча ново за мен IDE.

 

1
10/11/2015 17:05:38
krach avatar krach 65 Точки

Като гледам видеото от лекциите Intellij  се мота СУПЕР МНОГО за елементарни неща. Само за събиране на две променливи виси по няколко секунди което супер много ме дразни, само докато гледам лекциите, какво остава на всеки тест да го чакам.

Пример
    int a = 1;
        int b = 2;
        int c = a+b;
        System.out.println(c);

 

Еклипса работи в пъти по - бързо.

 

Възможно е и да е до някакви конкретни настроики въпреки, че се съмнявам. Еклипса ми върви на машина до скоро с Windows XP която не беше преинсталирана 8 години и пак беше по - бързо- от колкото в лекциите.

-1
a1mbiser avatar a1mbiser 63 Точки

Според мен най-доброто IDE е това с което си свикнал.Относно скоростта на IDE-то по време на лекция трябва да се вземе в предвид, че преподавателят записва и видео на същия компютър което доста товари.

1
krach avatar krach 65 Точки

След като върви Уин 8-10 значи компютъра би следвало да е с достатъчни параметри за да може да работи нормално. Няма да изпадаме в подробности и мерене на параметри защото няма да е обективно. За да е обективно трябва да прави всичко паралелно с две три или колкото реши ИДЕта.

НО си напълно прав, за най - доброто ИДЕ.

Това ми беше и на мен идеята. Не е редно след като ти си свикнал с едно, да очакваш всички да се съборазяват с тебе, само и само защото по чиста случайност и лектора е със същото. Ако беше с Еклипс щеше да е обратната страна. Така, че просто разучаваш програмата и не търсиш собствената си некомпетентност в чуждото ИДЕ

0
10/11/2015 21:58:27
a1mbiser avatar a1mbiser 63 Точки

IDE-тата са въпрос на вкус (затова има и толкова много) .Колега Cocolino  колкото време губиш ти толкова и твоите колеги които примерно са се спряли на Eclipse така че това е излишно да се коментира  никой не задължава студентите да ползват само една среда за разработка а и според мен не би било правилно.За проверка на домашните вариянти колкото искаш дали с notepad++ дали с copy paste в твоето IDE .

На мен лично проверката на домашни ми е полезна почти колкото и писането им понеже винаги има някой по-умен/по-различен подход и от всеки научавам по нещо но това също е субективно :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.