Loading...
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Според мен е добре това, че изпитите стават по-трудни, защото със задачи, на които не можем да хванем повече от 300/ 350 точки съм абсолютно сигурен, че ще завършим с 3 пъти повече знания отколкото, ако трудността на задачите е такава, че има над 40-50 човека с 400 точки. 

Разбира се говоря за едно постоянно ниво, в което хората знаят, че ги очакват трудни задачи и хвърлят много повече усилия за самоподготовка, както е при нас сега, а не някаква изненада каквата се получила на 4-ти. Според мен е похвално, че екипа на софтУни затягат повече нещата, защото така може и да изгубят някои друг студент, на който не може да му понесе трудността, но показват, че държат на имиджа на курса, както и дръжат на добрата подготовка. 

Разбира се на самите лекции няма как да се покажат супер трудните задачи, защото една такава задача се решава за час-два, а общо лекцията е 2 часа, но си зависи от човека дали е решил да се упражнява или не. Аз това, което осъзнах за себе си е, че нещата се учат много по-добре и бързо с писане отколкото с гледане на лекции затова бих предпочел те да си останат такива каквито са - по-кратки, но със специфики на езика така, че да знаем как да тръгнем, а вече останалото ще го надградим сами. 

Единственото, за което бих помолил е повече задачи с 2 и 3 звездички, на които да се упражняваме в домашните и може би по още 1-2 работилници.

1
slavpetroff avatar slavpetroff Trainer 155 Точки

Моето мнение е,че тези задачи с по 2-3 звездички е по-добре да се дават на упражненията в клас.И ще се обоснова.Аз осъзнах,че най-добрия начин да запомня нещата е,като се хвана да си ги решавам сам.Обаче,ми направи впечатление,упражненията в час на лектора Филип Колев.Там задачата не беше решена,а със скрийн шот,беше показана методиката за решаването й.Тоест,не е смялно и хвърлено на готово,та да кажем,че няма да се научи.А е показано,методиката за решаване на новия тип задачи.Ако трябваше да стигна до извода,като решавам задачата сам,щеше да ми отнеме в пъти повече време,вместо то да е оползотворено в решаването на още и още такива задачи.И смея да твърдя,че отново съм го запомнил,точно както,когато си пиша домашните със звездички,но в пъти по-кратък срок.

0
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Абсолютно съм съгласен, че трябва да има и някъде, където да видим методиката на решаване на задача, а също и след като я напишем да видим дали нашата задача е достатъчно добре написана или има много по-добър вариант за решването й. Например 8-ма задача в FilesAndStreams хвърлих доста усилия да я реша и ме научи на много неща, но така и нямаше как да разбера дали това решение е най-доброто, дали няма вариант, в който ще си спестя доста писане, а и оптимизация на кода.

Така, че съм съгласен с теб, но това горе долу се покрива с това, което и аз исках да кажа да има повече работилници и повече показвания на по-трудните задачи, но това да става в някакви упражнения, а не в самата лекция. 

1
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Абсолютно съм съгласен, че трябва да има и някъде, където да видим методиката на решаване на задача, а също и след като я напишем да видим дали нашата задача е достатъчно добре написана или има много по-добър вариант за решването й. Например 8-ма задача в FilesAndStreams хвърлих доста усилия да я реша и ме научи на много неща, но така и нямаше как да разбера дали това решение е най-доброто, дали няма вариант, в който ще си спестя доста писане, а и оптимизация на кода.

Така, че съм съгласен с теб, но това горе долу се покрива с това, което и аз исках да кажа да има повече работилници и повече показвания на по-трудните задачи, но това да става в някакви упражнения, а не в самата лекция. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.