Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Проблем с видео драйвърите.

Здравейте, от известно време имам проблем с лаптопа. Имам проблем с видео драйвърите, смених 5 уиндоуса, пробвах много драйвъри, пробвах абсолютно всичко, без ефект. Преровил съм целия гугъл, всичко е обяснено подробно, но нищо не помогна. Лаптопа ми е HP Pavilion G6 2220su, параметрите му са 6gb ram, двуадрен процесор Intel Pentium B960 2x 2,20 Ghz, 500 HDD, видео карти - вградена Intel HD Graphics Family, а външната ми е AMD Radeon HD 7670M 1GB. В момента съм с Windows 8.1 64bit, когато тръгна да инсталирам драйвър за вътрешната видео карта ми изписва your computer doesn't meet the minimum requirements, а при външната Catalyst Instal Managera или ми крашква, или инсталацията завършва без ефект и пише view activity log. Та въпроса ми е, дали можете да ми помогнете с нещо, и да ми кажете на какво се дължи този проблем ?

Тагове:
Northwind avatar Northwind 7 Точки

Здравей!

Много често срещано явление е да възникват проблеми с инсталацията и перформънса на видео драйвъри от сайта на производителя на съответната марка видео карта, въпреки че драйвъра е предназначен за картата, която е инсталирана в лаптопа. Ето един пример. През 2006 година си взех лаптоп Fujitsu-Siemens с карта ATI Radeon X1100. При първоначалната инсталация на ОС и всички нужни драйвъри си инсталирах видео драйвъра от сайта на лаптопа. Всичко беше наред с актуализацията на видео драйвъра, до момента в който видео картата ми не попадна в графа Legacy при поддръжката на драйвъри от сайта на производителя на картата. Който и драйвър да се опитвах да инсталирам след това ми вадеше грешки, казваше ми че картата ми не съответства на драйвъра, който искам да сложа и тем подобни...

Затова, ако не си го направил по този начин, ти препоръчвам да си направиш пълна преинсталация на видео драйвърите, като ползваш тези, които са публикувани в сайта на производителя на лаптопа! Ето линк: http://support.hp.com/us-en/product/HP-Pavilion-g6-Notebook-PC-series/5296082/model/5319649/drivers/

Преди всичко, направи пълен Uninstall на видео драйвърите чрез тази програма: Display Driver Uninstaller

Линк към програмата: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Линк към ръководство за правилно използване на програмата: http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=379505

Като премахнеш видео драйвърите и техните остатъци чрез тази програма си инсталирай необходимите драйвъри от сайта на HP в тази последователност:

1. Chipset driver

2. Intel HD Graphics

3. Radeon Graphics

Успех!

 

0
11/11/2015 15:47:18
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

miroLLL, програмата само ми актуализира драйвърите, нищо друго. Сега ще пробвам начина на Northwind и ще ви кажа дали има промяна :)

0
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Така, направих това, което ми каза Northwind. Премахнах драйвърите с помощта на тази програма, лаптопа се рестартира 2 пъти. Изтеглих драйвърите, първо инсталирах чипсета, почнах да инсталирам драйвъра за Intel видео картата и ми изписа your computer doesn't meet the minimum requirements, и както винаги, catalyst install manager-а ми крашна за пореден път. Имам чувството, че проблема идва от дъното, и скоро ако не го оправя този проблем, ще хвърля лаптопа през терасата. Благодаря Ви все пак за помощта, колеги, но ще спра да Ви занимавам, надали скоро ще намерим решение за този проблем.... 

0
Northwind avatar Northwind 7 Точки

Току-що проверих в сайта на Intel за поддръжка на вградения графичен процесор (Intel HD Graphics 2000) и за съжаление, от това което видях, май Intel нямат поддръжка на драйвър за Windows 8.1 64-bit. Много е възможно от това да е проблема...

Ето и линк: https://downloadcenter.intel.com/product/81502/Intel-HD-Graphics-2000-for-2nd-Generation-Intel-Core-Processors

Горе от дроп-менюто можеш да видиш списък с ОС

 

ПП: Пробвай да инсталираш драйвър за Windows 7 64-bit, ако не го ще пробвай с драйвъра за Windows 8 64-bit

0
11/11/2015 16:42:13
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Май ще се наложи да му направя още една преинсталация и ще му сложа чиста 8-ца. Преди 3 дена му направих чиста преинсталция, форматирах целия хард, с надеждата да оправя този проблем, но не ! 

0
Northwind avatar Northwind 7 Точки

Ако имаш някаква наистина сериозна причина да слагаш 8-ца - подкрепям те! :-) Но ако нямаш, ти препоръчвам 7-ца 64-бит.

0
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Аз бях с windows 7 64bit, обаче от актуализациите го актуализирах на windows 10, и един ден реших да си цъкам моята игричка, NFS The Run, която по принцип си я цъкам на Ultra graphics, решавам да вляза в catalyst control center да пусна exe-то на high performance, бам, няма го контрол центъра, няма catalyst. От тогава се мъча, без успех. Главата ми пуши вече, не знам какво да правя ....

 

0
Northwind avatar Northwind 7 Точки

От това, което сам казваш, изглежда с Windows 7 64-bit всичко е било наред. Слагай 7-цата, спираш актуализациите още при инсталацията и пей сърце. :-) След това ако имаш необходимост от някои актуализации можеш да си ги инсталираш ръчно. Пак ти припомням, че ако нямаш основателна причина, било то програма или специфични функции, които ги има само в 8-цата и 10-ката, не виждам никакъв смисъл да ги слагаш.

0
11/11/2015 17:10:03
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Записвам 7-цата на флашка, след като преинсталирам лаптопа, ще вляза пак във форума и ще ви пиша дали има промяна. Ако няма, ще изхвърчи от 6-тия етаж :D Към 7 часа ще пиша, когато приключа с всичко..

0
Northwind avatar Northwind 7 Точки

Свали си предварително всички драйвъри някъде. :-p Успех!

0
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Те са свалени отдавна, имам драйвъри за всеки един windows :D 

0
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

След като изтегли, инсталира и сканира какво направи след това? Смисъл, след  сканирането се появяват всички драйвери които нямаш или е налична нова версия. И в дясно от типа драйвер има един бутон Download, цъкаш на него и започваш да инсталираш вида драйвер, който си посочил. Инсталираш всички драйвери без да рестарткаш и накрая като инсталираш и последния, рескаш компа и пак сканираш. Няма как да не стане. Може да направиш и друго, изтрий текущия си видео драйвер и пробвай отново. Не знам, при мен работи всеки път като се наложи да слагам уиндолс. И като я ползвам, си слага всичко необходумо за нормалната работа  на компютъра.

0
11/11/2015 19:12:20
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Преинсталирах го и сложих 7-цата. Инсталирах чипсета и вградената видео карта и ся ми пише, че е 64mb. AMD драйвъра пак не стана, нямам думи просто ......

0
Northwind avatar Northwind 7 Точки

Хмм, странна работа наистина.

Извинявам ти се предварително за нелепия въпрос, който ще ти задам, но се налага. laugh

След инсталацията на Win 7 и чипсета, инсталира ли си .NET Framework? Доколкото си спомням Catalyst-а иска минимум версия 2.0, за да се инсталира.

И още нещо, виждаш ли я картата (Radeona) като устройство в биоса и Device Manager-a?

0
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Net Framework-a ми е 4.5.3, и не, не виждам Radeon-а в Device Manager-a. Едното е Intel HD Graphics, а другото Standart VGA Graphics. Имам чувството, че нещо стабилно се е преебала видео картата. Какво ли не съм пробвал и не мога да го оправя проблема ...

0
Northwind avatar Northwind 7 Точки

Пред Standart VGA Graphics предполагам има иконка с жълт триъгълник с удивителна нали? В този случай това е Радеона. Ако е така, значи че го вижда като устройство, което е добре. Но по-важно е да го вижда биоса.

Я свали този дравър http://www2.ati.com/DriverS/mobile/12-8_mobility_vista_win7_win8_64_dd_ccc_whql.exe

и пиши дали става. Ако не... ще мислим друго smiley

 

0
12/11/2015 23:01:24
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Да, има удивителен. Обаче как да направя така, че да го вижда биос-а ? Всичко съм пробвал, само това не съм :D :D :D 

0
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Не стана... Пак ми крашна install manager-a .... Не знам какво да правя вече... И аз ви измъчих....

0
Northwind avatar Northwind 7 Точки

Направи screenshot на грешката и го качи някъде.

0
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Спирам да се мъча, ще изкарам още няколко месеца с тоя лаптоп и ще си купя нов... Спрях се на едно Lenovo, параметрите му бяха добри, но ще видим. Благодаря Ви все пак, колега :)

0
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Да, направи скрийншот на грешката или да се пробва през TeamViewer да се оправи...

0
Borko18731 avatar Borko18731 0 Точки

Някой ако се навие, да си даде фб-ка и там да се разберем. Аз ще изтегля teamview-ra

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.