Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krasik avatar krasik 2 Точки

Нулата /"0"/ първото число ли е от редицата на Фибоначи

При проверка на втора задача, свързанас редицата на Фибоначи се натъкнах на различни варианти на решения в зависимост от това дали се включва "0" или не в редицата. Според мен "0" е първото число от редицата на Фибонали. Всяко число се получава като сума от предходните две числа. Според мен верния отговор:е, че числото 83 е 12-то число от редицата на Фибоначи, а 1597 е 18-то число от редицата на Фибоначи. Моля, кажете дали съм коректен, защото оценявам колегите на тази основа. Не желая да съм ги ощетил.

1
Programming Basics 12/11/2015 01:33:05
geiff avatar geiff 71 Точки

Във видеата от лекцията пише че започва от 0, така и аз съм го направила и така и проверявах домашни, а иначе в интернет и аз срешнах различни варианти, едни от 0, други от 1.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.