Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

christomitkov avatar christomitkov 67 Точки

Здравейте Колеги,

Споделям с вас един вариант за работа с надписа „Parade“ от задача 5. Надявам се, че ще ви помогне за по-бързо и по-лесно векторизиране. Та вместо да цъкате точки с pen tool ще спестите време и усилие за по-приятни занимания. :)

Накратко вървя по стъпките от видео урока и първо създадох 5-ти канал (в таб-а channels).

Работя върху корицата, като използвам Magic Wand Tool за да селектирам само буквите в заглавието. Вече имам селекция и с десен бутон>create work path>tolerance 2 pix правя нов работен path. В таб-а Path запазвам новата пътечка.

Създавам нов fill layer за да видя по-ясно какви съм ги свършил. Общо взето точките са ок, не са много и остава фина работа с pen tool.

Сигурен съм, че има куп други варианти и ще се радвам да ги споделите.

Поздрави и успех

п.п. леко съм извън темата, но май не е за отделна тема

5
21/11/2015 21:13:09
forttuna avatar forttuna 38 Точки

Аз не се сетих за купа варианти и го напарвих по същия начин smiley, обаче, когато сложих очертанията, текста стана мн арт smiley, затова копирах fill leyar-ите като на най-долния поставих черна рамка с най-голям размер, на следващия бяла с по-малък и на най-горния оставих само червения надпис.

0
25/11/2015 17:06:28
forttuna avatar forttuna 38 Точки

Всъщност с Refine Edge се получава дооооста по-добър резултат, и нуждата от Pen Tool се свежда до минимум

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Именно това е идеята, но за да получим възможно най-гладка крива с най-малко точки и при това острите ъгли да не се заоблят, е добре преди да направим селекцията, да увеличим резолюцията на картинката, примерно 2-3 пъти. При upsampling-а се blur-ват краищата, или се назъбват, в зависимост от Resample алгоритъма. Направете селекция с magic wand например и използвайте Refine Mask, за да получите гладки ръбове. След това направете от селекцията work path със стойност 1.5-2. Пробвайте, така полученият път би трявало при същия брой точки, да следва кривата много по-добре, отколкото преди увеличаването на размера.

Поздрави!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.